Poniedziałek, 6 maja 2024. Imieniny Beniny, Filipa, Judyty

Medale Kacpra Patoki na Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików w Gdańsku

2023-03-31 10:18:16 (ost. akt: 2023-03-31 10:20:41)

Z dwoma medalami wrócił zawodnik MAL WOPR Malbork, Kacper Patoka, który w dniach 23-24 marca rywalizował w najważniejszej imprezie pływackiej dla trzynastoletnich pływaków.

W zawodach, które rozgrywane są w 16 ośrodkach w kraju, w rywalizacji korespondencyjnej walczą 12 i 13-letni młodzicy z całego kraju. W czerwcu natomiast zjadą oni na zawody do trzech miast, gdzie poczują przedsmak centralnych mistrzostw Polski, które dla pływaków rozpoczynają się w wieku 14 lat. W Gdańsku malborski pływak reprezentował klub i miasto godnie, wracając z rywalizacji ze złotym i brązowym medalem. Doskonale wystartował w konkurencji 100m stylem dowolnym. Cztery długości pływalni pokonał w fantastycznym czasie 1:00,41 bijąc nie tylko swój dotychczasowy rekord życiowy ale i drugiego zawodnika na mecie o ponad sekundę. Równie dobrze zaprezentował się na dystansie 4 razy dłuższym w tym samym stylu. Pokonanie 400 metrów w wodzie zajęło Kacprowi 4:49,78, a czas ten ostatecznie uplasował go na 3 miejscu. Miejsce szóste zajął na 200m stylem zmiennym, zaś siódma lokata przypadła mu w udziale w konkurencji 100m stylem motylkowym. Warto dodać, że aż w trzech z czterech konkurencji poprawił swoje dotychczasowe najlepsze rezultaty. W klasyfikacji generalnej po zawodach nasz pływak zajął bardzo wysokie 5 miejsce na 59 startujących zawodników i z pewnością liczyć się będzie w rywalizacji ogólnopolskiej.