Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Teatralna niedziela uczniów Technikum nr 3

2023-03-28 14:53:19 (ost. akt: 2023-03-28 15:00:33)

Choć uczniowie Technikum nr 3 w Malborku żyją jeszcze wspomnieniami z jesiennego wyjazdu do teatru w Gdyni, to w minioną niedzielę 26 marca również spędzono w teatralnej przestrzeni.Tym razem poznano musicalową wersję “Chłopów” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka na podstawie powieści Władysława Stanisława Reymonta.

Przedstawić dramatyczną wersję obszernej powieści to wyzwanie niebagatelne. Prawie każdy z uczestników naszej szkolnej elity teatralnej jest pod ogromnym wrażeniem brawurowej gry Bernarda Szyca i Renaty Gosławskiej, którzy wcielili się w role głównych postaci - Macieja Boryny i Jagny.
Sugestywna i przejmująca jest także gra Zbigniewa Sikory, który zagrał parobka Kubę.
Tajemniczą i intrygującą postacią był Anioł ,który pojawiał się na scenie bardzo często… Uczniowie jeszcze w drodze do Malborka rozmawiali między sobą, jak interpretować tę kreację w wykonaniu Mai Gadzińskiej.

Uczestnicy wyjazdu są pełni podziwu dla wielu tanecznych scen zbiorowych, w których uczestniczyło chwilami nawet 60 artystów jednocześnie.

Warto przypomnieć, że premiera Chłopów w Gdyni miała miejsce 6.09.2013 roku i od tego momentu musical cieszy się nieprzemijającym uznaniem wśród widzów.

Niedzielny pobyt w teatrze stał się też okazją do przekazania życzeń i kwiatów dla wszystkich aktorów Teatru Muzycznego z okazji przypadającego 27 marca Międzynarodowego Dnia Teatru. Życzenia od naszej elity teatralnej zostały przekazane na ręce Dyrektora Artystycznego pana Bernarda Szyca.

Spektakl zarówno płaszczyzną wizualną jak i muzyczną fantastycznie przedstawił historię opowiedzianą w Chłopach. Stroje jak i język jakim się posługiwali aktorzy pozwoliła zanurzyć się widzowi w realiach wsi w Lipcach. Aktorzy swą grą aktorską z pewnością zachęcili do ponownego pochylenia się nad powieścią Reymonta. - Jakub i Zuzanna 4iP

Spektakl Chłopi był bardzo intrygujący. Zaciekawił mnie zespół aktorów, ich kostiumy były wyjątkowe i pięknie oddawały łowickie kolory. Najbardziej wzbudziła zainteresowanie we mnie postać anioła, nad którą rozmyślałem cały czas, była ona tajemnicza i nie mogłem przestać starać się rozgryźć jej literalnego przekazu. Muzyka była wyśmienita, był to balsam dla moich uszu. Scenografia pasowała idealnie do klimatu całego spektaklu. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tak wyjątkowej wycieczce i liczę, że będę mógł korzystać z takich wyjazdów częściej - Aleksander 1IP