Sobota, 3 czerwca 2023. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

Wycieczka logistyków z Technikum nr 3

2023-03-27 09:59:36 (ost. akt: 2023-03-27 10:01:28)

24 marca 2023 r. uczniowie klasy II L i III L Technikum nr 3 w Malborku uczący się w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce edukacyjnej mającej na celu zapoznanie się z działaniem Centrum logistycznego 7R Solution w Swarożynie.

Celem wycieczki było zapoznanie uczniów z przebiegiem procesu logistycznego, procesu magazynowania, specyfiką poszczególnych działów, logistyką, obsługą klienta, działalnością sieci 7R na terenie kraju.

Poznano zasady funkcjonowania magazynu wysokiego składowania. Mieliśmy możliwość obejrzenia magazynu, niezbędnych w nim urządzeń oraz przyjrzenia się pracy na poszczególnych stanowiskach. Obserwowano pracę różnych urządzeń transportowych w obiekcie, specyfikę pracy. Poznano także strukturę organizacyjną obiektu oraz wymagania jakie są stawiane kandydatom na poszczególne stanowiska.
Młodzież miała okazję zapoznać się z przepisami bhp dotyczącymi funkcjonowania obiektu, obejrzeć wszystkie dostępne pomieszczenia.

Na koniec spotkania padło wiele pytań ze strony uczniów, na które pracownik magazynu chętnie i szczegółowo odpowiadał.

Wycieczka okazała się dla nas cennym źródłem wiedzy na temat pracy w magazynach wysokiego składowania.

Możliwość uczestniczenia w wycieczce to wyjątkowa okazja do poszerzenia wiedzy ma temat logistyki w praktyce, ogromna motywacja do rozwoju i zdobywania nowych umiejętności, a także pokazanie młodzieży jakie mają możliwości pracy w branży logistycznej.

Wycieczka była ciekawą lekcją w terenie, możliwością praktycznego doświadczenia zawodowego oraz wspaniałą okazją do dobrej zabawy i integracji klasowej.