Sobota, 27 kwietnia 2024. Imieniny Sergiusza, Teofila, Zyty

Kacper Patoka najlepszy w Grudziądzu

2023-03-23 11:14:28 (ost. akt: 2023-03-23 11:14:50)

Doskonałym wynikiem zakończył swój start w zawodach pływackich w minioną sobotę 18 marca, zawodnik MAL WOPR, Kacper Patoka. W gronie 269 zawodników z 24 klubów startujących w zawodach pod nazwą XXIII Grudziądzki Puchar Orki, Kacper zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej dorzucając do swoich zdobyczy trzy medale, z czego dwa złote.

Zawodnik MAL WOPR Malbork nie tylko dwukrotnie wygrał swoje starty, ale we wszystkich czterech poprawił dotychczasowe rekordy życiowe. Na szczególną uwagę zasługuje jego wynik w stylu dowolnym, w którym przepłynął sprinterski dystans 50 metrów w fantastycznym czasie 26,93, pokonując po raz pierwszy w swojej karierze barierę 27 sekund. Formuła zawodów określała obowiązkowy start wszystkich pływaków w czterech stylach pływackich na dystansie 50m. Uzyskiwane czasy były sumowane i zawodnik, który miał najniższy wynik czasowy wygrywał zawody. Kacper zanotował czas łączny 2:08,89, pokonując tym samym o 0,15 sekund pływaka z Rypina. Dzięki trzem medalom malborskiego zawodnika klub MAL WOPR został sklasyfikowany na 11 miejscu w zestawieniu 21 klubów zdobywających medale. W zawodach w Grudziądzu startował też Jan Pindel, który nie zdobył co prawda medalu ale zanotował dwa nowe rekordy życiowe w stylach dowolnym i klasycznym.

Natomiast 23 marca, najlepszy trzynastolatek Kacper Patoka, weźmie udział w najważniejszej imprezie pływackiej dla rocznika 2010. Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików są odpowiednikiem mistrzostw kraju dla zawodników 13 letnich. Zawody odbywają się w dwóch rundach, pierwsza w województwach, zaś druga równocześnie w trzech ośrodkach w kraju. Jutro Gdańsk przywita zawodników naszego regionu, liczymy na dobry wynik malborskiego pływaka.