Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Udana zbiórka dla Weroniki podczas andrzejkowego balu charytatywnego

2016-12-05 17:44:05 (ost. akt: 2016-12-05 17:44:51)

16 listopada br. w restauracji Lancelot w Kałdowie odbył się Andrzejkowy Bal Charytatywny "Przyjaciele" dla Weroniki Żarskiej. Celem balu było uzbieranie pieniędzy na bon rehabilitacyjny dla trzyletniej Weroniki, zmagającej się z dziecięcym porażeniem mózgowym, wodogłowiem, zaburzeniem ruchowym i niedowidzeniem lewego oka. Jest ona małym skarbem, o którego zdrowie walczy cała rodzina oraz przyjaciele.

Na balu charytatywnym był komplet gości, którzy bawili się do białego rana, wspomagając przy tym Weronikę. Organizatorami balu byli Ewa Żarska, Dariusz Amernik oraz Bartosz Nowak, którzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla jego uczestników. Na zabawie andrzejkowej odbywały się licytacje przedmiotów przekazanych przez naszych przyjaciół -sponsorów oraz zbieranie pluszaków dla Fundacji Dzieciom ,,wyrównajmy ich szanse?. Przypomnijmy, że były do wygrania: piłka z podpisami piłkarzy Lechii Gdańsk, koszulka z podpisami drużyny siatkarskiej Chemika Police oraz pióro ufundowane przez Władysława Kosiniak-Kamysza. Organizatorzy osiągnęli sukces i zebrali pieniądze na dwa Bony rehabilitacyjne dla Weroniki Żarskiej o łącznej kwocie 11 tysięcy.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało się osiągnąć wyznaczony cel. Dzięki zebranym pieniądzom pomożemy małej Weronice szybciej wrócić do zdrowia - komentują organizatorzy balu.

W czasie przygotowań do balu nie ustawały inne działania charytatywne. Mianowicie udało się pomóc również małej Amelii, która otrzymał wózek inwalidzki od Pan Krzysztofa Słomińskiego (początkowym zamyśle chciał on wózek przekazać Weronice).

- Dzięki spontanicznej akcji udało się pomóc jeszcze dwunastoletniej Amelii, jestem zadowolony że i tą akcje udało zakończyć szczęśliwie - komentuje Bartosz Nowak.

Organizatorzy również nie zapomnieli o Patrycji Szydłowskiej, dla której w zeszłym roku odbył się Bal Charytatywny "Grobelno i Przyjaciele dla Patrycji Szydłowskiej", gdzie uzbierano pieniądze na wózek inwalidzki. Także i w tym roku podarowano jej drobne upominki.

- Uśmiech Patrycji bezcenny; dobro powraca; warto pomagać - komentuje Dariusz Amernik na facebook'u.

informacje i zdjęcia przesłane przez organizatorów