Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Tłumy na Dniu Otwartym w Technikum nr 3

2023-03-22 14:53:05 (ost. akt: 2023-03-22 15:01:25)

Czas bardzo szybko płynie i ani się obejrzymy, a będą wakacje. Dla uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej przyszedł czas na podjęcie jednej z najważniejszych decyzji w swoim życiu, czyli jaką wybrać szkołę, który zawód. Właśnie dla nich Technikum nr 3 w Malborku zorganizował 21 marca „Dzień Otwarty”, podczas którego zaprezentowano atuty szkoły.

Dla wielu uczniów alternatywą na przyszłość jest wybór dobrego zawodu. Dlatego też tradycją stało się organizowanie w Technikum nr 3 w Malborku „Dnia Otwartego” dla uczniów z całego powiatu i nie tylko. Szkoła otwarta była dla wszystkich najstarszych klas szkół podstawowych , którzy przyjęli nasze zaproszenie do odwiedzin. Tym razem szkołę odwiedziło około 550 uczniów. Podczas tegorocznej edycji „Dnia Otwartego” zapoznaliśmy młodych ludzi z bogatą ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny 2023/2024, przygotowaliśmy również dużo ciekawych atrakcji dla naszych gości.

„Dzień Otwarty” został wykorzystany do zaprezentowania prowadzonej działalności edukacyjnej, bazy dydaktycznej oraz licznych atutów szkoły. Był także okazją do przybliżenia dodatkowej oferty zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Budynek szkoły został na ten dzień specjalnie przygotowany, by umożliwić odwiedzającym dokładne zapoznanie się z proponowanymi możliwościami nauki.
Podczas „Dnia Otwartego” uczniowie poznali nową, rozbudowaną ofertę edukacyjną, która zaprezentowana została podczas pokazu multimedialnego o szkole i kierunkach kształcenia. Przekaz dotyczył skrótu najważniejszych działań, które prowadzone są w Technikum nr 3. Przybyli uczniowie mogli zobaczyć jak realizowane są bezpłatne staże i praktyki zagraniczne w ramach projektów Erasmus + . Staże organizowane są już od wielu lat a ich wartość to ok.1,2 mln euro.

Niewątpliwą atrakcją i głównym atutem programu dnia był Turniej Gier Komputerowych „ tym razem Fortnite do którego zgłosiło się 10 drużyn ze szkół podstawowych powiatu malborskiego. Turniej był okazją do prezentacji innowacji pedagogicznej , „E-sport i tworzenie gier komputerowych” ,którą szkoła realizuje. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku. Gratulacje. Turniej udowodnił, że każdy może próbować swoich sił i wybrać kierunek swojego rozwoju zawodowego. Co za tym idzie może szukać rozwiązania, pozwalającego realizować swoje pasje. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pokazy sztuki kulinarnej wykonanej przez uczniów klas gastronomicznych wraz z rozstrzygnięciem konkursu „Polska tradycja – Mazurek Wielkanocny” z poczęstunkiem.

Ponadto uczniowie mogli uczestniczyć w pokazie robotów zbudowanych przez koło robotyczne oraz działaniem i produktami drukarki 3D.
Największym hitem tegorocznego Dnia Otwartego okazał się:
-udział w zajęciach z Gogle HTC Vive.
-biesiadny stół.

Zadowoleni goście długo jeszcze rozmawiali z uczniami szkoły, którzy jeszcze raz zachęcali ich do podjęcia nauki w tak wyjątkowej i bezpiecznej placówce oświatowej.

Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania się z nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, uczniami „ trójki „ oraz do pokazania gościom panującego w szkole klimatu. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym, a zatem do zobaczenia we wrześniu.