Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

W Technikum nr 3 zagościł tradycyjny mazurek wielkanocny

2023-03-22 10:56:55 (ost. akt: 2023-03-22 11:33:33)

Pierwszego dnia wiosny 2023 roku przy okazji Dnia Otwartego Szkoły uczniowie Technikum nr 3 w Malborku kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych miło spędzili czas biorąc udział w konkursie “Polska tradycja – Mazurek Wielkanocny”.

W rywalizacji wzięło udział 80 uczniów z klas 1-4. Wykonali oni piękne, kolorowe i kreatywne prace. Celem konkursu było aktywizowanie młodzieży do doskonalenia się w zakresie przedmiotów zawodowych oraz stworzenie możliwości sprawdzenia poziomu własnej wiedzy i umiejętności oraz wyłonienie szkolnego mistrza. Konkurs dał uczniom możliwość poznania zasad zdrowej rywalizacji, która zawsze pobudza do twórczego myślenia, rozwija i daje szanse porównania swojej wiedzy i umiejętności z kompetencjami innych uczniów. To jedna z form motywowania młodzieży do pracy.

Zwycięzcą konkursu została Magdalena Riebandt z klasy 3G. Drugie miejsce zajęła Aneta Nawrocka z klasy 4GTu, a trzecie miejsce zdobyła Karolina Pawłowska z klasy 2G.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Konkurs zorganizowały nauczycielki: Ewelina Kępińska-Lipińska i Beata Zbień.