Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Wystawa o Mikołaju Koperniku do zobaczenia w centrum Malborka

2023-03-13 13:15:49 (ost. akt: 2023-03-13 13:16:49)

10 marca na Placu Jagiellończyka została uroczyście otwarta plenerowa wystawa Archiwum Państwowego w Malborku pt.: "Kiedy Ziemia przestała być centrum Wszechświata. Kopernikana w archiwach państwowych" poświęcona osobie astronoma i obchodom rocznic kopernikańskich. To świetna lekcja historii, która z pewnością zainteresuje dzieci, młodzież, dorosłych i wszystkich tych, dla których dziedzictwo narodowe stanowi wartość samą w sobie. Wystawa czynna będzie do 30 marca br.

Na otwarciu pojawił się sam Mikołaj Kopernik z dwórkami z grupy historycznej ze Szkoły Podstawowej nr. 8 im. Mikołaja Kopernika w Malborku. Uroczystości towarzyszyli również włodarze miasta, przedstawiciele edukacji, kultury i sztuki z Malborka, Sztumu, Fromborka, zaprzyjaźnione Archiwa Państwowe z Gdańska, Torunia i Olsztyna oraz mieszkańcy naszego miasta.

- Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli na otwarcie wystawy i zachęcamy do jej odwiedzin, bo są na niej rzeczy ważne i niepowtarzalne – dziękują organizatorzy.