Czwartek, 22 lutego 2024. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Aktywne Miasta - zawalcz o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski"

2023-03-10 13:33:35 (ost. akt: 2023-03-10 13:35:14)

Burmistrz Miasta Malborka Miasta Malborka , zachęca mieszkańców Malborka do skorzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej „Aktywne Miasta” dotyczącej aktywności fizycznej wśród mieszkańców Malborka.

Pobierając aplikację „Aktywne Miasta” zyskuje się dostęp do szeregu przydatnych funkcji oraz możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski! Miesięczne rowerowe zmagania to fantastyczna przygoda dla wszystkich miłośników dwóch kółek! Najbliższa edycja już w czerwcu 2023 roku! A wcześniej oficjalna rozgrzewka od 21 marca do 21 maja 2023 r. Szczegóły w zakładce Rowerowa Stolica Polski. https://aktywne.miasta.pl/

Aplikacja to także możliwość wyznaczania własnych celów! Każdy trening czy cel można opublikować w mediach społecznościowych, dzieląc się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi! Zaproś ich do wspólnej zabawy i razem pokonujcie niemożliwe!

Pobranie aplikacji i udział w wydarzeniu daje możliwość wzięcia w rywalizacji o „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”

Celem projektu jest przede wszystkim: propagowanie aktywnego wypoczynku, promocja turystyki rowerowej, promocja jazdy rowerem, jako alternatywnego środka transportu, wdrażanie idei smart city w miastach.

Organizatorem Rywalizacji jest Miasto Bydgoszcz. Za nami już trzy edycje: wrzesień 2019, wrzesień 2020r. i czerwiec 2021r. Trening do kolejnej odsłony zabawy rozpoczynamy już pierwszego dnia wiosny, tj. 21 marca 2022!

Zasady rywalizacji są proste - rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia. Wartością dodaną dla Włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. „mapa ciepła”. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!