Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Spotkanie autorskie z Kasią Krawiecką w Muzeum Miasta Malborka

2023-03-09 14:41:34 (ost. akt: 2023-03-09 14:45:38)

Wydawnictwo Zen wspólnie z Muzeum Miasta Malborka zapraszają na spotkanie autorskie z Katarzyną Krawiecką, autorką książki „Janka, historia której nie znacie”, które odbędzie się w siedzibie MMM, 17 marca br. o godz. 17.00.

Kasia aktualnie mieszka w Anglii, wyjechała z Polski w 2006 roku, Dzięki swojemu synkowi spisuje historię swojej rodziny po to, aby miał odpowiedź na pytanie, które kiedyś zadał - “Mamo, a co to znaczy, że jesteś Polką”? Słowa syna stały się motywacją to tego, aby spisać dziennik Babci Janki w całość, zrobić z tego niepowtarzalne dzieło skarbnice wiedzy, wypełnić białą plamę ludzi nie tylko o rodzinie, ale i o Polsce. Książka „Janka, historia której nie znacie” to prawdziwe historie, sytuacje jakie przeżyła Babcia w czasach Wołynia i te tradycje rodzinne, o których już coraz częściej się zapomina.

Kim jest Kasia?
Emigrantką. Mamą. Tłumaczką. Pisarką. Poetką.

Kasia mówi o sobie:

"Piszę. Tworzę. Tłumaczę. Spełniam się poprzez twórczość, dzięki której mogę eksperymentować ze słowem. To pozwala mi też wyrażać siebie i opisywać zjawiska i procesy, które często nie są zauważane. Przede wszystkim jednak jestem człowiekiem, który doświadcza, przekracza swoje granice i wciąż się uczy. Dzięki temu mogę wspierać i inspirować innych."

informacja: www.wydawnictwo-zen.pl