Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Uniwersytecie 3 Wieku

2023-03-08 14:27:39 (ost. akt: 2023-03-08 14:27:46)

Życie Seniorów nie musi być nudne. Może być radosne, przepełnione aktywnościami i być bogate w spotkania towarzyskie. Najlepszym dowodem na to są słuchacze Uniwersytetu 3 Wieku działającego przy Malborskim Centrum Kultury i Edukacji, którzy regularnie spotykają się na wykładach, warsztatach, wycieczkach i wydarzeniach kulturalnych.

Jedną z takich okazji były obchody Dnia Kobiet i Mężczyzn zorganizowane 8 marca w Szkole Łacińskiej. Gości witało dwóch „panów z wąsikiem”, na scenie też było męskie granie, choć w damskim wydaniu. Tym razem to panie, częściowo przebrane za mężczyzn, przygotowały program artystyczny dla wszystkich gości. Świetnie bawili się zarówno wykonawcy jak i liczna publiczność. Można było zobaczyć i usłyszeć dowcipne scenki, piosenki, które znają wszyscy jak np. „Gdzie ci mężczyźni” czy „Tanie dranie” i mnóstwo życzeń.

Na zakończenie wszystkie artystki otrzymały kwiatki od męskiej części U3W. Bukiety i kosz słodyczy przekazali również na ręce rektor Teresy Żelazo Burmistrz Malborka Marek Charzewski i Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz.