Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

POPSYSZE + TITANIC SEA MOON zagrają w Makulaturze

2023-03-07 15:13:17 (ost. akt: 2023-03-07 15:22:35)

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych MaKUL@TURA zaprasza na koncert POPSYSZE + TITANIC SEA MOON. Wydarzenie odbędzie się w piątek 10 marca o godzinie 20:00 w Przestrzeni Aktywności Twórczej MaKUL@TURA (Plac Słowiański 17a). Bilety w cenie 30/35 zł

Bilety w przedsprzedaży dostępne w GOINGAPP

http://m.82-200.pl/2023/03/orig/popsysze-foto-oskar-szramka-6-9150.jpg
POPSYSZE
„Emisja” muzycznie stanowi rozwinięcie formuły, zapoczątkowanej przez zespół na ich poprzednim albumie ("Kopalino"). Tym razem muzycy Popsysze poszli jeszcze dalej, pozwalając sobie na eksperyment przy użyciu elektroniki w większym niż dotychczas stopniu, poszerzyli także swoje instrumentarium o liczne perkusjonalia, wzbogacając w ten sposób dotychczasowe brzmienie. Całość została nagrana na tzw. setkę, dobrze oddając ducha i emocje towarzyszące tej muzyce. Podczas sesji, w jednym z utworów pojawił się gościnnie Piotr Czerski (Towary Zastępcze, Morze). Rejestracji dokonano w studiu MASSKA, należącego do Grzegorza Skawińskiego. Realizatorem nagrań był Michał Mielnik, natomiast miksem i masteringiem zajął się Michał Kupicz. Dzięki temu zespół uzyskał charakterystyczną dla siebie „lekkość” grania, kontrastującą z dość mroczną aurą, dodatkowo wzmacnianą tekstami, budującymi narrację ostatniej płyty, a poruszającymi skądinąd bardzo ważne zagadnienia. Pojawia się wiele pytań o wyzwania przed jakimi stoi nasza planeta, potencjalne scenariusze, które stają się coraz bardziej realne. Inspiracją do powstania tego materiału stał się film „Można Panikować”, gdzie profesor Szymon Malinowski opowiada o aktualnym stanie planety oraz snuje raczej ponure wizje dotyczące jej przyszłości. Pozostając pod jego wrażeniem, trójmiejskie trio stworzyło album o czymś istotnym, próbując skłonić swoich słuchaczy do refleksji w ujmujący sposób, za sprawą zwiewnej , lekko onirycznej i leniwie płynącej muzyki, z jaką kojarzy się zespół Popsysze.

https://zoharum.bandcamp.com/album/emisja
www.facebook.com/popsysze
www.instagram.com/popsysze_band

http://m.82-200.pl/2023/03/orig/titanic-sea-moon-9149.jpg
Titanic Sea Moon rozpoczął działalność w 2017 roku. Pierwsze koncerty zespół zagrał w grudniu 2018 roku, a w wakacje 2019 nagrał materiał na pierwszą płytę Exit nr 2020. Została ona wydana na winylu i CD przez wydawnictwo Fonoradar Records. Członkowie zespołu wcześniej występowali w wielu zespołach
m.in.: ewa braun, Guernica Y Luno, Wszystkie Wschody Słońca, Przyzwoitość, Shitface, Tornado Space Ship, Najprzyjemniejsi. Muzyka tria to psychodeliczny trans z elementami kraut oraz postrock.

Z recenzji Jacka Nizinkiewicza Teraz Rock, listopad 2020: „...Zespół proponuje transową, kosmiczną, postrockową muzykę drogi, która przenosi słuchacza w inny wymiar. ... Poetycki trans.”
Zespół promuje właśnie swoją drugą płytę wydaną również przez FONORADAR records.

www.facebook.com/TitanicSeaMoon
www.youtube.com/watch?v=BlFAgrjXLNM&t=98s
https://titanicseamoon.bandcamp.com/releases