Sobota, 3 czerwca 2023. Imieniny Anatola, Leszka, Tamary

6 zielonych innowacji - warsztaty

2023-03-06 12:59:54 (ost. akt: 2023-03-06 13:02:40)

W imieniu Fundacji Inicjowania Rozwoju UP Foundation zapraszamy mieszkańców i mieszkanki Miasta Malbork na warsztaty projektowania Zielonych Innowacji i wspólne działania na rzecz ochrony klimatu w najbliższym otoczeniu.

Zaplanowany jest cykl 4 warsztatów projektowania ekologicznych innowacji przy zastosowaniu metody design thinking. Efektem spotkań będzie stworzenie innowacyjnych rozwiązań w obszarze ochrony środowiska, które będą odpowiedzią na realne potrzeby gminy.

Na zakończenie odbędzie się wydarzenie Lokalne Forum Współpracy,
podczas którego zaprezentowane zostaną wyniki prac zespołu roboczego.

Cykl 4 warsztatów design thinking rozpocznie się w 23 marca 2023, a zakończy w maju 2023.

Do zespołu roboczego mogą dołączyć przedstawiciele/elki wszystkich sektorów: samorządu, biznesu, organizacji pozarządowych, a także mieszkańcy/ki i media.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są mailowo na adres kontakt@upfoundation.pl.

Celem projektu “Dialog i współpraca motorem wdrażania zielonych innowacji w regionie”

(Zielone Innowacje) jest zbudowanie kultury współpracy i dialogu społecznego w obszarze środowiska i ekologii między lokalnymi społecznościami oraz samorządami z 6 gmin Pomorza.

W ramach tego projektu powstanie 6 interdyscyplinarnych zespołów, w 6 gminach Pomorza.

Dodatkowo 20 liderek i liderów z tych zespołów weźmie udział w programie mentoringowym, rozwijającym ich kompetencje liderskie, organizacyjne, komunikacyjne i zarządcze.

Na zakończenie projektu, pod koniec 2023 roku, na bazie zdobytych doświadczeń powstanie publikacja - innowacyjny manual, w którym opracowany zostanie model współpracy do budowania relacji w społecznościach lokalnych i rozwiązywania wyzwań ekologiczno-społecznych.