Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Przedszkolaki poznały SP nr 5 na spacerze na zaczarowanej łące

2023-03-06 08:35:01 (ost. akt: 2023-03-07 14:48:20)

2 marca br. do Przedszkola nr 1 w Malborku przybyli trzylatkowie ze swoimi rodzicami. Dzień Otwarty zaczął się od powitania gości przez przewodników grup. Na początku wręczono rodzicom i dzieciom kolorowe naklejki oraz karty do zbierania punktów za wykonane zadanie. Maluchy odwiedzały sale przedszkolne i uczestniczyły w zabawach tematycznie związanych z hasłem przewodnim – „Spacerem na zaczarowanej łące”.

Wędrówkę po krainach rozpoczęły zabawy plastyczne ,,Niezapominajkowo i kolorowo! Fantastyczne zabawy plastyczne!”. Dzieci przyklejały do szablonu kwiatka kolorowe serduszka, malowały farbami z użyciem pędzelka na folii strech.

Kolejnymi krainami były:

Zabawy z chustą animacyjną ,,Koniczynkowe inspiracje, czyli z chustą animacje!” - zabawa z chustą ,,Cukierek”, zabawa naśladowcza., zabawa zręcznościowa z użyciem woreczków, obręczy.

Eksperymenty ,,Fiołkowo i naukowo!” - "Wulkan", "Magia na talerzu", "Lampa lawa" a także zajęcia muzyczno - ruchowe ,,Słoneczniki w rytmicznym świecie muzyki!” oraz Kodowanie ,,Pszczółkowe kodowanie nie tylko na dywanie!” - dopasowywanie różnokolorowych kółek do kół na rysunku pszczółki zgodnie ze wzorem, karta z zadaniami do rozwiązania.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowe baloniki. Maluchy świetnie poradziły sobie ze wszystkimi wyzwaniami.

Imprezą koordynowała Pani Jolanta Zwierz. Wspierał ją zespół pedagogów i pracowników oddziałów przedszkolnych.

informacja i zdjęcia: Przedszkole nr 1 w Malborku