Wtorek, 26 września 2023. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

"Matura OMG..., ale kwit trzeba mieć!"

2023-03-02 13:43:48 (ost. akt: 2023-03-02 13:45:00)

Technikum nr 3 w Malborku przystąpiło do trzeciej edycji projektu „Matura OMG…, ale kwit trzeba mieć!” Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Pan Mariusz Holz- nauczyciel matematyki w Zespole Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

Przedsięwzięcie kierowane było do uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego, których przedstawiciele wspólnie rozwiązywali zadania maturalne z matematyki. Grupą odbiorców, byli przyszli maturzyści Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku.

W projekcie tym rolę nauczyciela odgrywali uczniowie, prezentujący sposoby rozwiązywania zadań z matematyki. Należy wspomnieć, iż spotkania były przeprowadzane pod czujnym okiem nauczycieli matematyki, którzy w każdym potrzebnym momencie wspierali młodych wykładowców.

Warto również zauważyć, że MALBORSKA „TRÓJKA” również w obecnym roku szkolnym to jedyna szkoła z powiatu, która przystąpiła do projektu. Za ogromny sukces uznaje się fakt, iż zajęcia w obecnej edycji były prowadzone przez troje uczniów Technikum nr 3 w Malborku i są nimi: Wioleta Rachańska- uczennica klasy 4 – technik ekonomista, Wiktor Wróblewski oraz Jakub Kussowski- uczniowie klasy 4 technik programista. Na ręce Pana Dyrektora oraz uczniów zostały wręczone podziękowania za udział w projekcie w postaci dyplomów i książek.

Projekt cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przyszłych maturzystów. Odgrywanie roli nauczyciela, kontakt z zadaniami- pewniakami maturalnymi, przygotowanie do spotkań, dyscyplina matematyczna i sytuacje, w których widać duże zaangażowanie i poświęcenie uczniów pokazują, że tego typu spotkania są potrzebne.

To jednak nie koniec...
Technikum nr 3 motywuje swoich przyszłych maturzystów tego typu spotkaniami organizowanymi w każdy wtorek, ale o tych zajęciach więcej informacji pojawi się w kolejnym artykule.