Czwartek, 8 grudnia 2022. Imieniny Delfiny, Marii, Wirginiusza

A my uczymy się nocą … relacja z I LO

2017-04-04 09:26:48 (ost. akt: 2017-04-04 09:28:54)

Uczniowie I LO noc z 17 na 18 marca br. spędzili w murach swojej szkoły i przesłali nam relację z tego wydarzenia:

Z pewnością noc z 17 na 18 marca pozostanie ona w pamięci części uczniów na dłuuugi czas, bowiem klasy: 1c oraz 1e spędziły Zieloną Noc Zdrowia w murach naszej szkoły.

O godzinie 20:00 wszyscy zgromadzili się w „Sienkiewiczówce” i ochoczo uczestniczyli w zajęciach biologicznych, które poprowadziła Pani Magdalena Kubaszewska. Nasi młodzi biolodzy dowiedzieli się nieco więcej o budowie układu pokarmowego oraz trawienia.

Następnie udali się do laboratorium chemicznego. Pod okiem Pani Joanny Lamkowskiej mieli okazję przeprowadzić ciekawe doświadczenia i odkryć tajemnice związków organicznych w pożywieniu - młodzież badała parówki, banany i nie tylko… Oczywiście na tym nie koniec!

Młodzi naukowcy brali również udział w zajęciach z języka angielskiego z Panem Dariuszem Jasińskim z okazji Dnia Świętego Patryka. Quiz o tradycjach i obyczajach dotyczących narodowego święta Irlandii wygrały uczennice klasy 1C - Natalia Front oraz Aleksandra Jaskot.

Pani psycholog, Joanna Jasińska przybliżyła naszym uczniom zagadnienia związane z zaburzeniami odżywiania, m.in. z bulimią oraz anoreksją. Zobaczyliśmy ciekawe, ale drastyczne zdjęcia osób dotkniętych takimi zaburzeniami.

Po tych interesujących, a jednocześnie wyczerpujących zajęciach, uczniowie mogli się zrelaksować grając w siatkówkę na sali gimnastycznej. Nikt z uczestników nie uprawiał wcześniej sportu w szkole po północy … Zajęcia sportowe zostały zorganizowane przez Pana Bogdana Kuchara.

Był też czas na nocne podchody w szkole, rozmowy i wspólne spędzanie czasu w miłej atmosferze. Integracja pełną parą! Jednak - jak powszechnie wiadomo – wszystko, co dobre, szybko się kończy. Nadszedł czas na wypoczynek, choć z pewnością znaleźli się tacy, którzy tej nocy nie zmrużyli oka.

Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy nocy w szkole są zadowoleni i jeszcze bardziej zintegrowani, a owe wydarzenie stanie się jedną z tradycji szkolnych.

relacja: zespół redakcyjny I LO w Malborku
zdjęcia: archiwum I LO w Malborku