Niedziela, 21 lipca 2024. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Olimpiada „Zwolnieni z Teorii” ponownie w Sienkiewiczówce!

2023-02-22 08:56:25 (ost. akt: 2023-02-22 08:56:33)

Już po raz piąty uczniowie I Liceum Ogólnokształcące im. H. Sienkiewicza w Malborku włączają się w Olimpiadę „Zwolnieni z Teorii”. Tym razem, o możliwościach jakie daje realizacja projektu społecznego, przekonywała uczniów …..

Kolejna edycja „Zwolnionych z Teorii” daje szansę realnie wpływać na pozytywną zmianę w swoim otoczeniu. Dzięki olimpiadzie młodzież rozwija u siebie kluczowe kompetencje przyszłości, takie jak zarządzanie, praca zespołowa czy rozwiązywanie problemów. Oprócz umiejętności uczniowie otrzymują międzynarodowe certyfikaty istotne na rynku pracy oraz dodatkowe punkty przy rekrutacji na studia. Takie działania społeczne wpływają pozytywnie na relacje między sobą oraz między nauczycielami.

Zwolnieni z Teorii dają ogromną samodzielność młodzieży – od wyboru tematu projektu do jego realizacji. Nauczyciel zaś pełni rolę mentora, który poznaje przy okazji pasje swoich uczniów i dzięki temu może ukierunkować ich dalszy rozwój. Uczniowie już deklarują podjęcie wyzwania w Olimpiadzie!


Izabela Łukasiewicz