Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Uczniowie Sienkiewiczówki z wizytą edukacyjną na Uniwersytecie Morskim w Gdyni

2023-02-20 12:11:01 (ost. akt: 2023-02-20 12:12:22)

16 lutego br., uczniowie trzeciej klasy o profilu biologiczno-chemicznym I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Malborku, gościli z wizytą na Uniwersytecie Morskim w Gdyni.

Grupę powitali i oprowadzali pracownicy Biura Promocji i Komunikacji: Magdalena Zajk i Michał Kołodziejczak. Uczniowie zwiedzili Bibliotekę Główną, gdzie w sali multimedialnej została przedstawiona im ponad 100-letnia historia uczelni wraz z ofertą edukacyjną. Następnie przeprowadzono szybki quiz, sprawdzający uważność uczniów i ich refleks. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puzzle z wizerunkiem „Daru Młodzieży” – żaglowca szkoleniowego uczelni.

Licealiści udali się na Wydział Zarządzania i Nauki o Jakości, by tam uczestniczyć w warsztatach dietetycznych. Była to praktyczna lekcja komponowania napojów owocowo-warzywnych. Po zakończeniu ćwiczeń młodzież samodzielnie przygotowała zdrowe koktajle, pod okiem dr hab. inż. Milleny Ruszkowskiej.

Kolejnym punktem wizyty był interesujący wykład dr Katarzyny Mironiuk pt. „Aplikacje dietetyczne – czy to dobry patent?”. W dobie nowinek technologicznych, uczniowie chętnie wysłuchali solidnej dawki wiedzy i praktycznych wskazówek użytkowania jednej z najbardziej popularnych na rynku aplikacji. Prowadząca zwróciła szczególną uwagę na ilość spożywanych kalorii i sposób ich liczenia. Na zakończenie młodzież poznała zasady działania Symulatora Siłowni Okrętowej na Wydziale Mechanicznym.
Odwiedziny Uniwersytetu Morskiego w Gdyni były świetną okazją do poznania bazy dydaktycznej oraz bogatej oferty edukacyjnej uczelni.

Izabela Łukasiewicz – doradca zawodowy