Poniedziałek, 22 kwietnia 2024. Imieniny Łukasza, Kai, Nastazji

Rozstrzygnięcie konkursu „Powiem Wam – 112 znam!” 2023

2023-02-13 15:23:20 (ost. akt: 2023-02-14 08:42:37)

Co roku w dniu 11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Kampania ta jest inicjatywą Unii Europejskiej mającą na celu zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat istnienia numeru alarmowego 112, który jest jednolity na terenie całej Unii Europejskiej. Dzień ten jest też idealną okazją, aby podziękować za pracę wszystkim operatorom numerów alarmowych, od których niejednokrotnie może zależeć ludzkie życie.

http://m.82-200.pl/2023/02/orig/plakat-112-2023-9070.png
Aby stale poszerzać wiedzę na temat numeru alarmowego 112 wśród naszych mieszkańców Burmistrz Miasta Malborka zdecydował o zorganizowaniu kolejnej edycji konkursu pt. „Powiem Wam – 112 znam!”. Tym razem uczniowie klas I-III malborskich szkół podstawowych musieli wykazać się swoimi plastycznymi umiejętnościami podczas tworzenia plakatu promującego Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. Mogła się na nim znaleźć grafika związana z numerem alarmowym 112 np. przedstawiająca sytuację, w której należy lub nie powinno się używać numeru alarmowego 112. Technika wykonania pracy konkursowej była dowolna.

Do Urzędu Miasta Malborka wpłynęły łącznie 43 prace konkursowe. Wykonali je uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1, 6, 8, 9 oraz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku. Komisja konkursowa wyznaczona przez Burmistrza Miasta Malborka przeprowadziła przegląd prac, na podstawie którego dokonała wyboru pierwszych trzech miejsc.

Wyniki konkursu plastycznego „Powiem Wam – 112 znam!” 2023:
I miejsce:
Wojciech Sidorowicz – Szkoła Podstawowa nr 8 w Malborku
II miejsce:
Julia Borzechowska – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku
III miejsce (ex aequo):
Amelia Wolak – Szkoła Podstawowa nr 9 w Malborku
Nina Wietrzykowska – Szkoła Podstawowa nr 8 w Malborku

Laureatom serdecznie gratulujemy. Należy jednak wspomnieć, że każda ze zgłoszonych prac została starannie wykonana i zasługuje na wyróżnienie, dlatego Burmistrz Miasta Malborka zdecydował o przekazaniu drobnych upominków dla każdego z uczestników konkursu.
Uczniowie, których prace zajęły pierwsze trzy miejsca zostaną zaproszeni na spotkanie z Burmistrzem (o terminie którego zostaną poinformowani w późniejszym czasie). Pozostałym uczniom przekazane zostaną dyplomy oraz upominki poprzez placówki, do których uczęszczają.
Dziękujemy za zaangażowanie zarówno uczestnikom, jak i nauczycielom ich przygotowującym. Podziękowania kierujemy także placówkom, które wystawiły swoich reprezentantów.