Wtorek, 25 czerwca 2024. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Edukacyjna wizyta absolwentek w I LO

2023-02-09 11:27:11 (ost. akt: 2023-02-09 11:29:47)

We wtorek, 7 lutego społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza gościła absolwentki szkoły, obecnie studentki realizujące projekt w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Wykład nieobowiązkowy – to cykl podcastów, by wspomóc maturzystów i przyszłych studentów!

Zosia, Basia i Gabrysia to studentki w trzech różnych miastach: w Elblągu, Toruniu i Gdańsku. W ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, chcą dotrzeć do młodzieży, pokazują wszystkie aspekty samodzielności i dalszej edukacji. Wybór przedmiotów na maturze, kierunku studiów, czy uczelni to trudne i ważne decyzje . Jak same mówią my jako studentki wiemy, co czują obecni uczniowie klas maturalnych, jak presja czasu i osób wpływa na podjęcie tak ważnych kroków w życiu. Dlatego wystartowałyśmy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii z serią treści w social mediach, by pokazać, że nie taki diabeł straszny...

Dziewczyny przygotowały skarbiec wiedzy maturalnej, posty motywacyjne, z ciekawostkami i poradami dla przyszłych i obecnych studentów. „Gwoździem programu” są trzy podcasty, opowiadające o życiu studenckim. Na pewno dowiemy się czym jest wykład, laboratoria czy ćwiczenia, dlaczego warto być członkiem nie tylko kół naukowych, jak poznawać świat i zawierać nowe znajomości dzięki programowi Erasmus, czy wreszcie jak poradzić sobie w nowym mieście i być samodzielnym.

Wykład nieobowiązkowy realizują: Zofia Wciseł, Barbara Dembowska i Gabriela Dembowska, studentki - Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Politechniki Gdańskiej. Nadrzędnym celem projektu jest przekazanie swoim młodszym koleżankom i kolegom wiedzy i informacji opartej na własnym doświadczeniu.
Podcasty są dostępne na Spotify i Youtube! Co tydzień w czwartek, począwszy od 2 lutego, pojawia się nowy odcinek. Jako solidna trylogia wiedzy akademickiej. Zapamiętajcie nazwę Wykład nieobowiązkowy i przekonajcie się sami!

Doradca zawodowy I LO Izabela Łukasiewicz
http://m.82-200.pl/2023/02/orig/1-9065.jpg