środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Sukces ucznia II LO w międzynarodowym programie FLEX

2023-02-03 12:48:40 (ost. akt: 2023-02-03 14:53:09)

Maksym Kuspis z II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku właśnie ukończył ostatni już 3 etap kwalifikacji do międzynarodowego programu FLEX. Tylko garstka uczniów z całej Polski dotarła tak daleko.

Po wnikliwym procesie selekcji, uczniowie szkół średnich z 22 państw spędzą rok wymiany uczęszczając do amerykańskiej szkoły średniej i mieszkając z rodzinami goszczącymi, będącymi wolontariuszami. Szkoła do wiosny na ostateczną decyzję komisji w sprawie wyjazdu Maksyma za ocean! Koordynatorem i opiekunem programu FLEX w tym roku szkolnym był nauczyciel języka angielskiego Pan Rafał Łakomy.

Finansowany przez Departament Stanu USA, Future Leaders Exchange (FLEX) Program promuje wspólne zrozumienie pomiędzy obywatelami Stanów Zjednoczonych i 22 krajów Europy, Eurazji i Azji Środkowej.

Każdy finalista Programu FLEX mieszka z rodziną goszczącą dobrowolnie przyjmującą ucznia przez cały rok szkolny, aby lepiej poznać amerykańskie wartości, uczęszczać do szkoły średniej w USA i przybliżyć Amerykanom wiedzę o swoim ojczystym kraju. Uczestnicy wracają do domu zmotywowani i zainspirowani, żeby dzielić się swoimi nowymi doświadczeniami i pozytywnie wpływać na swój kraj i społeczność.

Program FLEX działa w Polsce od 2015 roku. Pierwsza grupa FLEX Polska wysłała 30 uczniów szkół średnich do różnych stanów Ameryki na rok szkolny 2016/17.