Niedziela, 28 maja 2023. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Technikum nr 3 na konferencji w ramach Pomorskich Horyzontów Turystyki

2023-02-03 11:45:22 (ost. akt: 2023-02-03 14:46:00)

Klasa pierwsza Technikum nr 3 w Malborku kształcąca się w zawodach technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki 31 stycznia 2023 uczestniczyła w konferencji organizowanej w ramach Pomorskich Horyzontów Turystyki - mającej charakter spotkania edukacyjno-upowszechniającego Sektorowej Rady ds. Kompetencji Turystyka.

Organizatorami konferencji była Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, która kształci także studentów na kierunku Turystyka i Hotelarstwo oraz Zarządzanie w Biznesie Turystycznym. Podczas konferencji uczniowie mieli okazję bliżej poznać działania Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej PROT o których opowiadała o działaniach jakie podejmowane są w celu promocji naszego regionu i kreowaniu usług dostosowanych do współczesnych realiów rynku i trendów związanych z zasadami zrównoważonej turystyki „Being Good”. Prezes Sektorowej Rady ds. Kompetencji Turystyka przedstawił podczas konferencji wyniki badań przeprowadzonych wśród pracodawców odnośnie potrzeb i wymagań stawianym pracownikom branży hotelarsko-gastronomiczno-turystycznej ze szczególnym uwzględnieniem kompetencji miękkich oraz kultury pracy dla zawodów.
Piękna pogoda jaka tego dnia towarzyszyła uczniom podczas wycieczki zachęciła wszystkich do spaceru po Parku Oliwskim. To jeden z najpiękniejszych i najstarszych parków Pomorza, który został założony w XVI wieku przez Cystersów, jako ogród konwentualny. Od XVIII wieku park udostępniono dla odwiedzających , nadając mu wygląd barokowych, pięknie zaprojektowanych przestrzeni. Prawdziwą gratką dla odwiedzających jest wizyta w nowej palmiarni, gdzie tropikalny klimat pozwala cieszyć się widokiem egzotycznych palm i araukarii. Miejsce te szczególnie doceniliśmy, bo odwiedzając palmiarnię w zimowy, nawet słoneczny dzień, po przekroczeniu drzwi trafiliśmy do iście tropikalnej krainy.
http://m.82-200.pl/2023/02/orig/img-20230131-092143-9057.jpg