Poniedziałek, 20 marca 2023. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Promocja książki „Stasiu, Miłości Ty Nasza” Aleksandry Jeryś w Muzeum Miasta Malborka

2023-01-27 20:12:01 (ost. akt: 2023-01-27 21:17:11)

To był wyjątkowy wieczór z wyjątkowymi kobietami. 27 stycznia br. w Muzeum Miasta Malborka odbyło się spotkanie autorskie z Aleksandrą Jeryś, autorką książki: „Stasiu, Miłości Ty Nasza”. Wydawcą książki jest Wydawnictwo ZEN z Malborka kierowane przez Monikę Holke a spotkanie poprowadziła Marta Borowiec.

Bohaterka wieczoru Aleksandra Jeryś opowiedziała o swojej książce, o wydarzeniach, które nakłoniły ją do spisania swojej biografii w tak młodym wieku, o uczuciach, jakie towarzyszyły jej w bardzo trudnym czasie, kiedy straciła dziecko – synka Stasia, i o pomocy, jaką otrzymała od Hospicjum Perinatalnego Tulipani.

Autorka powiedziała o swoim synku Stasiu, którego wraz z mężem mieli dla siebie tylko przez 44 minuty. To jednak wystarczyło, aby obdarzyć go ogromna miłością i szacunkiem i aby pozwolić mu odejść w spokoju. Stasiu na zawsze odmienił życie swoich rodziców, zmienił ich spojrzenie na świat i ludzi. Pomimo ogromnego smutku potrafili odnaleźć dobro, które ich spotkało i którym chcą się teraz podzielić z innymi. Książka, choć opowiada o niezwykle traumatycznych przeżyciach, jest bardzo optymistyczna, momentami nawet wesoła. Jak pisze wydawca, to piękna opowieść o celebrowaniu życia oraz czułym pielęgnowaniu więzi rodzinnych i duchowych.

Autorce książki, wydawczyni oraz prowadzącej spotkanie podziękowali i pogratulowali zastępca burmistrza Józef Barnaś i dyrektor Muzeum Miasta Malborka Tomasz Agejczyk.

Na zakończenie gospodynie wieczoru zaprosiły wszystkich gości na słodki poczęstunek. W tym czasie można było nabyć książkę z dedykacją Aleksandry Jeryś.

Więcej na temat Wydawnictwa ZEN na stronie: Wydawnictwo ZEN