Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Nyborg - Mawent S.A. w Malborku z najnowocześniejszym laboratorium w Europie

2023-01-27 10:17:33 (ost. akt: 2023-01-27 10:28:20)

26 stycznia br. na zaproszenie Zarządu Spółki Nyborg - Mawent S.A. w Malborku, Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski wraz z swoimi zastępcami uczestniczyli w uroczystym otwarciu hali oraz laboratorium wyposażonym w najnowocześniejsze urządzenia pomiarowe służące badaniu wentylatorów.

Realizacja projektu unijnego o wartości 13 519 551,00 zł p.n. „Opracowanie wentylatorów o konstrukcji uwzględniającej w unikalnym stopniu uwarunkowania instalacyjne w celu redukcji emisji hałasu i wzrostu sprawności energetycznej” i jego rezultaty przyczyniły się do podniesienia konkurencyjności firmy stwarzając możliwości rozwoju firmy na rynkach krajowych oraz zagranicznych.

Cały projekt przyjął nazwę „Colubris”, czyli koliber, a udział wykładowców Politechniki Gdańskiej stworzył doskonały model współpracy nauki i biznesu. Swój udział w przedsięwzięciu ma również Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. i Agencji Rozwoju Przemysłu Leasing sp. z o.o., która współfinansowała to przedsięwzięcie.

Pomimo trudnego czasu pandemii, sytuacji za granicą wschodnią realizatorzy projektu z sukcesem ukończyli to przedsięwzięcie. Komora do badań akustycznych wentylatorów swoim wyglądem przypomina futurystyczne pomieszczenie z doskonałym wytłumieniem ścian. To widok niespotykany w lokalnych firmach. Należy życzyć firmie Nyborg-Mawent S.A. dalszego rozwoju oraz sukcesów w zdobywaniu nowych rynków.