Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Sukces Tymoteusz Majcher - ucznia Technikum nr 3

2023-01-20 10:38:24 (ost. akt: 2023-01-20 10:40:20)

Już drugi rok z rzędu, uczeń Technikum nr 3 w Malborku Tymoteusz Majcher z klasy 4IP, kształcący się w zawodzie technik programista, znalazł się w czołówce laureatów etapu powiatowego Pomorskiej Ligi Zadaniowej w ramach projektu “Zdolni z Pomorza” w zakresie kompetencji społecznych.

Tymoteusz uzyskał 47 punktów na 50 możliwych i taki wynik uplasował Go na II miejscu wśród 72 uczestników etapu powiatowego z całego województwa pomorskiego. Wyprzedziła Go jedynie uczennica z wejherowskiego LO.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku szkolnym Tymoteusz zajął na tym etapie I miejsce, a w ostatecznej klasyfikacji wojewódzkiej był na VI miejscu.

Kompetencje społeczne to obszerny zakres wiadomości i umiejętności, gdyż dotyczą kilku przedmiotów: języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie. Ponadto należy się orientować w zagadnieniach dotyczących szeroko pojętej kultury i sztuki.

W drugim etapie zmagań Zdolnych z Pomorza nasz maturzysta musiał wykonać pięć zadań w formie prac pisemnych. Mimo przygotowań do matury i egzaminów zawodowych Tymek nie zwolnił tempa pracy i rewelacyjnie poradził sobie w konkursie.

Dostępne dane pozwalają też zauważyć, że jest On jedynym uczniem technikum z naszego powiatu biorącym udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy Tymkowi sukcesu i już dziś trzymamy za Niego kciuki w etapie wojewódzkim.

Tymoteusza do konkursu zgłosiła wychowawczyni Pani Marlena Glosa, która współpracuje z PLZ. Opiekę merytoryczną nad uczniem sprawowała polonistka Izabela Trofimowicz-Paziak.

informacja i zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku