Poniedziałek, 26 lutego 2024. Imieniny Bogumiła, Eweliny, Mirosława

Studniówka, jakiej dawno nie było, czyli bal uczniów Technikum nr 3

2023-01-18 08:41:05 (ost. akt: 2023-01-18 08:42:52)

"To będzie niezapomniane wspomnienie", "cudowna atmosfera, świetna zabawa", "Szkoda, że mogłam przeżyć to tylko raz w życiu"... Tak wspominają studniówkę, pierwszą po dwóch latach pandemicznej przerwy, tegoroczni maturzyści Technikum nr 3 w Malborku.

Bal studniówkowy odbył się w Gościńcu nad Wisłą. Na ten wieczór uczniowie czekali cztery długie i niełatwe lata. Pandemia, nauczanie zdalne, świat, jakiego nie znali. Tego wieczoru odłożyli na bok troski i obawy, aby zrobić miejsce dobrej zabawie. Uczniowie - Karolina Szkurłat i Tymoteusz Majcher - powitali zgromadzonych gości i podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom oraz rodzicom.

Oficjalnie bal otworzył dyrektor Jan Stawicki słowami: "Poloneza czas zacząć". Uczniowie odtańczyli tradycyjny taniec przygotowani przez Panią Aleksandrę Woron. Młodzież wraz z zaproszonymi gośćmi bawiła przy zespole RSR, który od początku trafił w gusta muzyczne młodzieży. Atrakcją zabawy były wspólnie wykonane tańce: belgijka, jerusalema, a nawet taneczny motyw z pokładu Titanica.

Wielu emocji dostarczyła też rywalizacja między dziewczętami i chłopcami: ustawianie wieży na czas, tworzenie słów z „żywych liter” czy też powtarzanie układów choreograficznych. Zabawę uatrakcyjnił konkurs na królową i króla balu. Tytuł przyznano Małgorzacie Ognisk i Krzysztofowi Głodnickiemu. Specjalnym prezentem od rodziców był pokaz laserów.

Tradycją studniówek w malborskiej „Trójce” jest Gala Belferek, która polega na nominowaniu i nagrodzeniu wybranych nauczycieli w różnych kategoriach. W tym roku młodzież zainspirowała się postaciami z bajek i przyznała belferki za najlepsze odgrywanie głównej roli w bajkach: „Król Lew”, „ Papaj”, „Zygzak McQueen", "Bajki z mchu i paproci", "Jony Bravo", "Inspektor Gadżet" "Mój brat niedźwiedź", "Cruella", postaci Szalonego Kapelusznika czy Smerfa Pracusia. Było przy tym sporo śmiechu i niespodzianek. Uczniowie wykazali się niezwykłym talentem obserwatorskim, bezbłędnie odkryli niepowtarzalne cechy osobowości swoich nauczycieli.

Smaczne jedzenie i tradycyjny tort o północy dodały energii do zabawy, która trwała prawie do białego rana. Ten bal uczestnicy będą zapewne wspominać jeszcze długo, w czym pomogą zdjęcia i filmy. Teraz pozostaje tylko życzyć tegorocznym maturzystom powodzenia na egzaminie.

informacja i zdjęcia: Technikum nr 3 w Malborku