Niedziela, 5 lutego 2023. Imieniny Agaty, Filipa, Justyniana

Najlepsze kartki świąteczne nagrodzone w Mediatece

2023-01-13 13:51:37 (ost. akt: 2023-01-13 14:06:18)

11 stycznia do Mediateki przybyli mali laureaci bibliotecznego konkursu plastyczno-literackiego: "Powrót do tradycji - kartka z życzeniami dla naszych bliskich".

Towarzyszyły im rodziny, w tym bliscy pomagający w tworzeniu świątecznych kartek. Jak się okazało, w znakomitej większości przypadków była to mama, na drugim miejscu uplasowała się babcia.

Konkurs realizowany był w ramach XXXII Festiwalu ,,Boże Narodzenie w Sztuce''.

Uroczystość rozpoczęła się od koncertu zespołu Małe ŁubuDubu prowadzonego przez Katarzynę Zając-Bacę. Młodzi pieśniarze przy akompaniamencie gitar klasycznych wprowadzili nas w miły, rodzinny klimat, a temu między innymi przyświecała idea konkursu.

Po koncercie Burmistrz Malborka Marek Charzewski wraz z Panią Danutą Czop, dyrekrorką Miejskiej Biblioteki Publicznej wręczyli przejętym, małym laureatom nagrody i wyróżnienia ufundowane przez Urząd Miasta. Zgromadzeni goście jeszcze długo oglądali wystawę wszystkich prac, które wpłynęły na konkurs.

Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzinom biorącym udział we wspólnej plastycznej zabawie. Zapraszamy do oglądania i podziwiania prac dzieci w Mediatece.

Pełna fotorelacja na profilu biblioteki


Informacja: Miejska Biblioteka Publiczna w Malborku
Tekst: Marzena Gliniewicz
Zdjęcia: Joanna Kloc, Marzena Gliniewic