Czwartek, 30 maja 2024. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Koncert zespołu Dziwna Wiosna

2023-01-11 13:02:45 (ost. akt: 2023-01-11 13:04:24)

W piątek 10 lutego o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Ciekawa wystąpi zespół Dziwna Wiosna.

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna.

Zaczęli od „Niepewności”, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący „Sen”, przebojowe „Stracone” i „Odejdź” i „Miłość bez końca”. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka. Latem zobaczyliśmy zespół na największych festiwalach muzycznych w Polsce, jak Pol’and Rock, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz jako suport zespołu Kings Of Leon. Jesienią zespół wyruszył w trasę, która rozpoczęła się w Bieszczadach, w kultowej, magicznej i legendarnej HIPISÓWCE. Potem chłopaki wrócili do domu, by zagrać w warszawskiej STODOLE.
Potem ruchem konika szachowego przejechali miasta i wsie Polski A i Polski B.
W Gomunicach zagrają materiał ze swojej, nominowanej w tym roku do Fryderyka oraz w zgodnej opinii krytyków po prostu zajebistej, debiutanckiej płyty. Zaprezentują też piosenki z nowego albumu, którego premiera zbliża się średnimi krokami.
Żebyście potem za 20 lat nie mówili, że was tam nie było.
Dziwna Wiosna przyszła.

Bilety w serwisie:
KUP BILECIK
59 PLN