Niedziela, 3 grudnia 2023. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Bursztynkowa grupa baletowa

2017-04-03 11:03:03 (ost. akt: 2017-04-03 14:19:39)

Przedstawiamy relację Celiny Pacanowskiej, instruktor zespołu tanecznego "Bursztynki" z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji, który w miniony weekend zdobył worek nagród podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Baletowej w Łebie:

Już po raz czwarty zespół BURSZTYNKI wyjechał 1 kwietnia na Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej do Łeby. Po raz pierwszy wyjechałam z Bursztynkami i Calineczkami z 14 układami tanecznymi, wiem że to szaleństwo, ale jeśli dzieci chcą to ja muszę ich przygotować, pracy było bardzo dużo. Cieszy mnie to, iż coraz więcej dzieci bardzo chętnie uczestniczy w zajęciach baletowych, czego efekty można było zobaczyć na Festiwalu.

Najmłodszą uczestniczką, a zarazem naszą solistką w kategorii klasyka do 8 lat, była 4-letnia Lenka Ziętek, pięknie wykonała Polkę Straussa, wdzięczna w swoim wykonaniu zajęła I-miejsce. Również w tej kategorii ładnie zaprezentowała się Iga Kratewicz zajmując III-miejsce.

W duetach do lat niezawodnymi okazali się Wiktoria Kołodyńska i Hania Nadworna zajmując I –miejsce, oraz Alicja Mroczek i Iga Kratewicz- II miejsce. W kategorii solo 9-11 lat, III-miejsce zajęła Lena Kaczyńska, a V-Ada Śpiewak. W duetach 9-15 lat Zuzia Wąsik i Ada Kratewicz wytańczyły IV-pozycję. Na zakończenie kategorii do 11 lat w tańcu klasycznym, prezentowały się Formacje do 8 lat, i tu nasza 3-osobowa grupa CALINECZKI, była bezkonkurencyjna, wytańczyła zasłużone I-miejsce.

Od godz. 16 rozpoczęły się zmagania grupy starszej 12-15 lat.
Jako pierwsza w klasyce solo wystąpiła nasza wspaniała Martynka Kraske zajmując II-miejsce.

W tańcu współczesnym duety I-miejsce otrzymały: Gosia Zając i Natalia Nowakowska.

W kategorii JAZZ DANCE, duety wystąpiły: Ada Śpiewak i Eliza Kościelska, zdobywając IV-miejsce.

O godz. 20 prezentowały się Formacje w tańcu klasycznym 12-15 lat z Krakowa, Poznania, Bydgoszczy, Polic, Gdańska ,Gdyni , Wejherowa etc. ale nasze BURSZTYNKI mimo zmęczenia dały
z siebie wszystko zdobywając I-miejsce.
Podsumowując Bursztynki ogółem zdobyły: 5- I miejsc, 2- II, 2-III, 2-IV i 1-V miejsce.

Ogromna radość, łzy szczęścia nie tylko u dzieci, ale również u rodziców, okrzyki i owacje trwały długo. Dzieci wraz z rodzicami powtarzali: warto było, a efekty końcowe są tego wynikiem.. Mimo ciężkiej pracy za tydzień kolejne Festiwale. Dziękuję bardzo rodzicom i opiekunom, Kasi Kraske za piękne makijaże. W sposób szczególny w imieniu własnym i całej ekipy dziękuję Arturowi Latkiewicz, który był z nami od rana do nocy. Dzięki Arturowi mamy pamiątkowe płyty CD wraz ze zdjęciami, pięknie wydrukowaną okładką, jest to najpiękniejsza pamiątka jaką posiadają nasze Bursztynki. Dziękuję Mariuszowi Zawadzińskiemu i Tomkowi Kołodyńskiemu za załatwienie pięknych dresów wraz z opisem na bluzach, sponsorem nadruku jest p. Tomek Kołodyński. Pracować z tak wspaniałymi Rodzicami jest dla mnie ogromną satysfakcją i nagrodą za nieprzespane noce przy maszynie. Dziękuję bardzo za ciepłe słowa podziękowania.

Celina Pacanowska - instruktor Bursztynków

http://m.82-200.pl/2017/04/orig/09-calineczki-867.jpg

http://m.82-200.pl/2017/04/orig/lenka-868.jpg