Sobota, 9 grudnia 2023. Imieniny Anety, Leokadii, Wiesława

Pływacy MAL WOPR na zawodach z Otylią w Warszawie

2022-12-27 13:14:32 (ost. akt: 2022-12-27 13:14:52)

Ostatni występ pływaków MAL WOPR w mijającym roku to podróż pociągiem do stolicy na jedne z ciekawszych, organizowanych w Polsce zawodów pod nazwą Otylia Swim Cup. Zmagania młodych pływaków pod opieką Fundacji Otylii Jędrzejczak spotykają się zawsze z bardzo dużym zainteresowaniem startujących. Tym razem w zawodach, które odbyły się w sobotę i niedzielę 17-18 grudnia wystartowało ponad 820 zawodników z 75 klubów. Na warszawskich słupkach startowych stanęła ósemka zawodników MAL WOPR, którzy tym razem wrócili jednak bez medali.

Ogromna konkurencja i bardzo wysoki poziom nie pozwoliła malborczykom na radość z medali ale zadowoleni po swoich startach być na pewno mogą. Najbliżej podium była Karolina Kwitnewska, która w wymagającej konkurencji 200m stylem zmiennym zajęła pechowe, czwarte miejsce. Do swoich warszawskich zdobyczy Karolina dorzuciła jeszcze dwa rekordy życiowe i radość z mile spędzonego czasu w gronie kolegów z klubu. W pięciu na sześć swoich startów nowe rekordy życiowe zanotował Kacper Patoka, który zajął także piąte i szóste miejsce w swojej kategorii życiowej. W obu tych najwyżej sklasyfikowanych startów Kacper popisał się doskonałymi wynikami. Dystans 50m stylem dowolnym pokonał w rewelacyjnym czasie 27,54s, a dwukrotnie dłuższy dystans popłynął w czasie 1:01,21s. Cztery nowe rekordy życiowe ma na swoim koncie po warszawskich zmaganiach Hanna Rozalewicz, która startowała pięciokrotnie i w piątym starcie zaliczyła poniekąd także nowy rekord życiowy, bowiem dystans 50m stylem dowolnym płynęła po raz pierwszy w tym sezonie. Podobną sytuację miała na zawodach Agata Kupińska, która mogła zapisać na swoim koncie dwa nowe wyniki w tym sezonie na dystansach 50-metrowych w stylu grzbietowym i motylkowym. Trzy życiówki to z kolei dorobek Antoniego Rozalewicza, który do tego okazałego dorobku dołożył także dwa wyniki ze swoich pierwszych startów w konkurencjach 100m stylem dowolnym i grzbietowym. Anna Czerwińska pokonując 100m stylem motylkowym w czasie 1:19,46s mogła w Warszawie nie tylko cieszyć się z jednego z dwóch nowych rekordów życiowych, ale także z doskonałego 7 miejsca w klasyfikacji czternastolatek w tej konkurencji. Pozostałej dwójce zawodników MAL WOPR startujących w zawodach z cyklu Otylia Swim Cup- Nikoli Zborowskiej i Dawidowi Patoce, nie udało co prawda się zaliczyć nowych rekordów życiowych ale cieszą ich bardzo dobre lokaty zajmowane w tak licznie obsadzonych zawodach. Nikola w konkurencji 50m stylem grzbietowym zajęła 9 miejsce, zaś Dawid w konkurencjach 50m stylem grzbietowym i klasycznym był dwukrotnie jedenasty.

Pływacy MAL WOPR zakończyli już w tym roku sezon treningowy. Czeka ich teraz zasłużony odpoczynek w świątecznej atmosferze, ale zaraz po Nowym Roku wracają na malborską pływalnię szlifować formę do kolejnych sportowych zmagań.