Piątek, 14 czerwca 2024. Imieniny Bazylego, Elizy, Justyny

Mobilne Laboratoria Przyszłości w Szkole Podstawowej nr 2

2022-12-20 14:27:09 (ost. akt: 2022-12-20 14:54:06)

20 grudnia do Szkoły Podstawowej nr 2 zawitał niebieski wóz Mobilnych Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie mieli okazję poznać tajniki pracy, nauki i zabawy z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu. Goszczący w szkole eksperci pokazali jak działają gogle VR oraz drukarka 3d.

Uczniowie zanurzyli się w wirtualnym świecie, w którym odwiedzili Rio de Janeiro, nurkowali z rekinami oraz zwiedzali planety Układu Słonecznego. Dowiedzieli się również, że technologię rozszerzonej rzeczywistości mają zawsze pod ręką, ponieważ mogą ją uruchomić na swoich telefonach.

Uczestnicy lekcji z drukarką 3d poznali, na czym polega proces tworzenia trójwymiarowych obiektów. Okazało się, że wcale nie jest to trudne, a ogranicza ich tylko własna wyobraźnia. Kreatywne pomysły po tych zajęciach same wpadały do głowy.

Społeczność szkolna dziękuje całej ekipie Mobilnych Laboratoriów Przyszłości za profesjonalne i atrakcyjne zajęcia, mając nadzieję, że dzięki nim dostępne pomoce dydaktyczne wykorzystywane będą jeszcze bardziej twórczo i intensywnie.

tekst i zdjęcia: Maciej Kloc