Poniedziałek, 25 września 2023. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Wiosenne propozycje stadniny koni Iskra

2017-04-03 10:23:12 (ost. akt: 2017-04-03 10:24:02)

Wraz z nadchodzącą wiosną Klub Jeździecki Iskra, działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Jazdy Konnej w Sztumskim Polu koni ze Sztumskiego Pola, zaprasza na przygodę w siodle.

Członkowie klubu przekonują, że nie ma przeszkód, aby zacząć jazdę konną w każdym wieku – instruktorzy krok po kroku wprowadzają początkujących w koński świat. Podobnie jak z bieganiem, jazdą na rowerze, czy nordic walking jeździectwo to sport dla każdego i na każdą kieszeń. Osoby zainteresowane mogą umówić się na jazdę 7 dni w tygodniu pod nr tel. 504311006.

Dla tych ambitniejszych, oprócz jazdy konnej w wydaniu rekreacyjnym, istnieje możliwość wstąpienia do sekcji KJ Iskra, czyli regularne treningi przygotowujące do egzaminów na odznaki jeździeckie oraz do startów w zawodach. Zapraszamy dzieci od 9 roku życia oraz osoby dorosłe. Przygodę w siodle można rozpocząć w dowolnym momencie. Niech świadczy o tym nasza sekcja, w której oprócz najmłodszych dzielnie radzą sobie ci nieco dojrzalsi, którzy sami siebie określają z uśmiechem grupą geriatrii. – informuje Marta Adamkiewicz, kierownik i trener w Stajni Iskra.

W najbliższych tygodniach wystartuje kolejna edycja programu edukacyjnego prowadzona przez członków Stowarzyszenia. Bezpłatne prelekcje odbędą się w szkołach na terenie powiatu sztumskiego, malborskiego i kwidzyńskiego promując aktywny, zdrowy tryb życia oraz uprawianie tego szlachetnego sportu, jakim jest jeździectwo. Chcemy wśród mieszkańców przełamać stereotyp jeździectwa jako sportu dla wybranych i uświadomić ich, że jest zupełnie inaczej. Przystępność jazdy konnej sprawia, że grono jeźdźców w naszym rejonie stale się powiększa. Temu zjawisku sprzyja fakt, że jazda konna ma zbawienny wpływ na kształtowanie sylwetki, wzmacnia pewność siebie, odpowiedzialność i współdziałanie w grupie – dodaje Marta Adamkiewicz.