Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Czternastoletni pływacy MAL WOPR na Mistrzostwach Polski w Pływaniu

2022-12-19 10:45:41 (ost. akt: 2022-12-19 10:49:21)

Ponad 540 zawodników wzięło udział Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat w Pływaniu, które odbyły się w dniach 9-11 grudnia w Olsztynie. W zmaganiach najlepszych 14 letnich polskich pływaków nie zabrakło reprezentantów Malborka. Na słupkach startowych przepięknej pływalni Aquasfera stanęła czwórka zawodników Sekcji Pływackiej MAL WOPR Malbork. I choć zabrakło wysokich lokat, występy malborczyków należy uznać za bardzo udane.

Przypomnijmy, że mistrzostwa Polski dla 14 letnich zawodników są pierwszą imprezą dla pływaków, w której w bezpośredniej rywalizacji spotykają się wszyscy w jednym miejscu i czasie. Stąd poziom i aspiracje startujących są bardzo wysokie. W malborskiej ekipie najlepiej spisał się Dawid Patoka, który pokonując dystans 50m stylem dowolnym w czasie nowego rekordu życiowego 27,24s jako jedyny wywalczył ponad 400pkt FINA. Do swoich zdobyczy nasz pływak mógł dorzucić jeszcze dwa rekordy życiowe na sprinterskich dystansach 50 metrów w stylu grzbietowym i klasycznym. Cztery nowe życiówki zapisał na swoim koncie Patryk Gross, który z pewnością zaliczy olsztyńskie mistrzostwa do bardzo udanych. O jeden mniej rekord życiowy zanotowała jedyna przedstawicielka dziewcząt malborskiego klubu- Anna Czerwińska. Bardzo dobry start naszej pływaczki na 50m stylem dowolnym, w którym uzyskała nowy rekord życiowy na poziomie 31,75s, pozwolił jej na zdobycie 376pkt FINA. O 11 punktów więcej zaliczył w występie na 100m stylem dowolnym Sławomir Szpaczyński, który co prawda nie mógł cieszyć się w Olsztynie z rekordów życiowych ale jego dotychczasowe wyniki są już teraz na bardzo wysokim poziomie. Bardzo trudno jest więc „urywać” z nich sekundy na każdych zawodach.

Pływacy MAL WOPR powoli zbliżają się do przerwy w treningach i świątecznego odpoczynku. Ostatnim startem będzie udział w doskonale i ciekawie zorganizowanych zawodach pod nazwą Otylia Swim Cup, które od wielu już lat przygotowuje dla młodych pływaków mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak. Tym razem pani Otylia zaprasza zawodników do Warszawy, gdzie z pewnością nie zabraknie wspaniałych wyników i jeszcze lepszej zabawy.