Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Osiedle wielorodzinne pomiędzy Zakopiańską a Dąbrówki - znamy koncepcję!

2022-12-16 16:46:10 (ost. akt: 2022-12-16 17:06:48)

W piątek 16 grudnia w Urzędzie Miasta odbyła się konferencja, podczas której zaprezentowano koncepcję architektoniczno-budowlaną dla budowy osiedla wielorodzinnego w Malborku między ulicami Zakopiańską a Dąbrówki.

Zgodnie z koncepcją inwestycja składać się będzie z 10 budynków czterokondygnacyjnych z poddaszem użytkowym, łącznie około 256 mieszkań z przynależnymi komórkami lokatorskimi oraz lokale usługowe. Budynki będą wyposażone w windy. Część budynków z wielostanowiskowymi podziemnymi garażami lub garażami indywidualnymi. Inwestycja będzie realizowana w etapach. W pierwszym etapie planuje się budynek wielorodzinny z 66 mieszkaniami i lokalami usługowymi na parterze oraz wielostanowiskowym garażem podziemnym.

W dzisiejszym spotkaniu udział wzięli Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda, Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Prezes SIM KZN-Pomorze Karol Kardasiński, Projektant Koncepcji - Architekt Dariusz Lemka oraz Wiceprzewodniczący Rady Miasta Malborka.

SPOŁECZNA INICJATYWA MIESZKANIOWA, czyli SIM, to spółka realizująca budownictwo społeczne. Jej zadaniem jest budowanie mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu. SIM, to inicjatywa rządowa mająca na celu zaspokojenie potrzeb mieszkaniowych Polaków.

Spółka SIM KZN-Pomorze powstała ponad rok temu.

Na spotkaniu przypomniał o tym burmistrz Marek Charzewski - 28 września 2021 roku na Zamku w Malborku podpisano akt notarialny założenia spółki, którą podpisało 19 podmiotów samorządowych w tym Malbork. Następnie rozpoczęliśmy przygotowania do realizacji tej inwestycji, pierwszym punktem była koncepcja architektoniczno-budowlana, taka umowa podpisana została we wrześniu tego roku i teraz już w dużym zarysie wiemy jak będzie wyglądała ta inwestycja.

Rozpoczynamy największą inwestycję mieszkaniową nie tylko w SIM Pomorze ale też w Malborku. W Malborku od lat trwała dyskusja jak zagospodarować te tereny aby zaspokoić potrzeby mieszkaniowe mieszkańców Malborka - tak o koncepcji mówił podczas spotkania Wiceminister Aktywów Państwowych Karol Rabenda