Wtorek, 16 kwietnia 2024. Imieniny Bernarda, Biruty, Erwina

Medale MAL WOPR w międzynarodowych zawodach w Olsztynie

2022-12-09 12:19:36 (ost. akt: 2022-12-09 12:28:56)

Z 12 medalami wrócili pływacy MAL WOPR z zawodów pod nazwą VI Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu, które odbyły się w 3 i 4 grudnia w Olsztynie. W tej doskonale zorganizowanej imprezie wzięło udział blisko 600 pływaków z 52 klubów z całej Polski, ale także z Litwy i Łotwy.

Konkurencja była ogromna, ale malborscy pływacy jak zwykle nie zawiedli. Czternastoosobowa ekipa MAL WOPR z 12 krążkami zajęła w klasyfikacji medalowej 15 lokatę na 42 kluby zdobywające miejsca na podium. W klasyfikacji drużynowej, w której punktowali wszyscy startujący zawodnicy, malborczycy uplasowali się na doskonałym 12 miejscu.

Olsztyńskie zawody były wyjątkowo udane dla najstarszego pływaka MAL WOPR, osiemnastoletniego Piotra Zakrzewskiego, który w każdym ze swoich startów zdobywał medale. Z doskonałym wynikiem, nowym rekordem życiowym wynoszącym od teraz 55,55s w konkurencji 100m stylem dowolnym wywalczył srebro, a w czterech pozostałych startach stawał na najniższym stopniu podium.

Trzy brązy to dorobek Kacpra Patoki, który przyzwyczaił nas do swoich dobrych występów. Kacper, co warte podkreślenia, poprawiał rekordy życiowe w każdym ze swoich pięciu startów.

W bardzo wymagającej konkurencji 200m stylem motylkowym nie mieli sobie równych Anna Czerwińska i Sławomir Szpaczyński. Oboje zdobyli złoto zaliczając przy okazji nowe rekordy życiowe.

Srebro do dorobku klubowego dorzuciła Agata Kupińska, która dystans 200m stylem grzbietowym pokonała w czasie 3:06,86s i mogła cieszyć się z medalu, na który z pewnością zapracowała.

Ostatni, brązowy medal w konkurencji 100m stylem klasycznym zdobył Patryk Gross, który w ten sposób zrehabilitował się za ostatnią dyskwalifikację w tym właśnie stylu.

Formuła olsztyńskich zawodów łączyła zawodników czternastoletnich z osiemnastoletnimi, stąd ci młodsi mieli utrudnioną możliwość zajmowania miejsc podium w swoich startach. O nie otarł się czternastoletni Dawid Patoka, który z nowym, doskonałym rekordem życiowym w konkurencji 50m stylem klasycznym (34,91s) zajął to najbardziej nielubiane przez sportowców miejsce.

Doskonale spisał się także na zawodach o rok starszy, piętnastoletni Igor Jastrzębski, który był dwukrotnie piąty. Nasz zawodnik po raz pierwszy w karierze zszedł poniżej minuty w konkurencji 100m stylem dowolnym. Ze swojego dotychczasowego rekordu życiowego „urwał” ponad 2s i notując wynik 59,32s dołączył do elitarnego grona sprinterów.

Wszyscy zawodnicy startujący w Olsztynie wywieźli nowe rekordy życiowe, co najbardziej cieszy zarówno trenerki jak i ich samych. Wszystkie cztery wyniki poprawiła świetnie spisująca się na treningach Karolina Kwitnewska, trzy „życiówki” zaliczył Jan Pindel, a po dwie rodzeństwo Hania i Antek Rozalewicz.

Na uwagę i wielkie brawa zasługują starty najmłodszych zawodników MAL WOPR występujących w olsztyńskich zawodach. Dziesięcioletni Ignacy Zwoliński oraz o rok młodszy Daniel Hotra pojechali do stolicy Warmii i Mazur nie tylko po doświadczenia, ale także po nowe rekordy życiowe. Ignacy poprawił je we wszystkich swoich startach, Daniel po małej pomyłce w stylach, a co za tym idzie dyskwalifikacji w stylu klasycznym, zaliczył na swoim koncie dwa nowe rekordy.

Olsztyn jak zwykle okazał się szczęśliwy dla malborskich pływaków. Czy ponownie okaże się miejscem triumfów dowiemy się już niebawem, bowiem od piątku 9 grudnia w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 14 lat udział weźmie piątka zawodników MAL WOPR.

informacja i zdjęcia: MAL WOPR