Sobota, 22 czerwca 2024. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Mikołajki w DPS w Malborku

2022-12-07 15:28:24 (ost. akt: 2022-12-07 16:20:06)

6 grudnia uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku uczestniczyli w akcji wręczania paczek świątecznych pensjonariuszom DPS w Malborku z okazji Mikołajek.

Na mocy podpisanego porozumienia o współpracy w zakresie pomocy mieszkańcom DPS między Dyrekcją DPS w Malborku a Dyrekcją II LO w Malborku, wolontariusze naszej szkoły mogli uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu. Wcześniej społeczność naszej szkoły pod kierunkiem nauczycielki historii, Joanny Kapicy, koordynatora wolontariatu i współpracy z DPS, przygotowała kiermasz ciast w Słodkiej kawiarence i zebrała kwotę 2.888 zł. Przeznaczyła ją na zakup słodkości i poduszek przytulanek do świątecznych paczek. W czasie wręczania upominków była ogromna radość, śmiech i łzy wzruszenia. Dla takich chwil warto żyć.

Joanna Kapica ‐ koordynator ds. wolontariatu i współpracy z DPS w Malborku dziękuję wszystkim zaangażowanym uczniom, a szczególnie uczniom klasy 1B, którzy wzięli udział w mikołajkowej akcji jako Mikołaje i Śnieżynki, wręczając paczki mieszkańcom DPS.