Sobota, 2 marca 2024. Imieniny Halszki, Heleny, Karola

3 tysiące euro od Joannitów dla mieszkańców Malborka i uchodźców z Ukrainy

2022-12-05 11:57:35 (ost. akt: 2022-12-05 11:59:42)

5 grudnia br. Honorowy Obywatel Miasta Malborka dr Christian Meyl wręczył kolejne fundusze, tym razem w wysokości 3 tysięcy euro, na wsparcie dla najbiedniejszych mieszkańców Malborka i uchodźców z Ukrainy przebywających w naszym mieście. Joannita przekazał symboliczny czek na ręce dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jacka Wojtuszkiewicza w gabinecie Burmistrza Miasta Malborka.

Gościowi z Niemiec towarzyszyli przyjaciele – Marianne Neuendorff, Mathias Wilhelmi i Friedrich Engelin, również Joannici, którzy przyjechali do Polski, aby poznać działalność Stacji Socjalnych na terenie północnej Polski.

Podczas spotkania goście wraz z burmistrzem Markiem Charzewskim rozmawiali między innymi o sytuacji w Ukrainie. Dr Meyl obiecał, że postara się zakupić w przyszłym roku dla naszego zaprzyjaźnionego miasta Włodzimierz generator, ponieważ brak prądu jest teraz największym problemem dla jego mieszkańców.

Kolejna wizyta Joannitów odbędzie się 13 marca 2023 r. Będzie to szczególne spotkanie – wraz z dr Meylem odwiedzi nas również dwóch Komendatorów Zakonu, którzy chcą osobiście zobaczyć, jak pracują Stacje Socjalne Joannitów w Malborku i pozostałych miastach.