środa, 6 grudnia 2023. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Kolędą przywołajmy święta… Festyn adwentowy w malborskiej „piątce”

2022-12-05 09:49:55 (ost. akt: 2022-12-05 10:36:08)

3 grudnia br. w auli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku spotkali się rodzice, uczniowie i pracownicy na XIV Festynie Adwentowym „Kolędą przywołajmy święta”. To wspólna coroczna impreza organizowana przez Fundację „Szkoła Otwartych Serc” działającą przy malborskiej „piątce”.

Dookoła sali uczniowie, nauczyciele i rodzice ustawili świąteczne stragany, na których można było zakupić przetwory, pierniczki, stroiki, bombki, kartki świąteczne, anioły i wiele innych. Można także było zjeść pieczoną kiełbaskę z grilla oraz skosztować najsmaczniejszych ciast na świecie przygotowanych przez mamy i babcie naszych uczniów. „Kawiarenka pod Aniołami” zachęcała do odwiedzin i wabiła zapachem słodyczy i pomarańczy.

W wypełnionej po brzegi sali słychać było nastrojowe kolędy i zimowe piosenki płynące prosto z serca śpiewających dzieci. Na scenie można było podziwiać występy solistów, zespołów wokalnych i tanecznych oraz teatralnych. Rodzina dobrych ludzi powiększa się z roku na rok!

Festyn poprowadziły wybornie nauczycielki klas 1-3 – Panie: Anita Nowicka i Dorota Jukowska. Imprezą dyrygowały Bożena Kalinowska-Sawicka i Ewa Trębas, a sercem ogrzewała Prezes Fundacji „Szkoła Otwartych Serc” Pani Dorota Ojdowska-Starzyk.

Festyn, jak co roku połączył nas wszystkich. Z radością w sercu patrzyliśmy na obecnych uczniów, ich rodziców, absolwentów, babcie, dziadków, maluchów. To spotkanie otworzyło serca na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Festyn odwiedził także Pan Marek Charzewski – Burmistrz Miasta Malborka.

- Pani Prezes Dorota Ojdowska-Starzyk na zakończenie podziękowała wszystkim za przybycie i dodała, że mamy najwspanialszych rodziców na świecie oraz, że jesteśmy jednym bijącym sercem. Pokazaliśmy, że naprawdę dla wspólnej sprawy zawsze jesteśmy razem. Kochani, zebraliśmy 15 000 złotych. Tą kwotą wspomożemy diagnozę, terapię i rehabilitację naszych podopiecznych – mówią organizatorzy festynu. - Nie sposób wyrazić słowami naszej wdzięczności. Wszak „zrodziliśmy się do pomocy wzajemnej”. Ze wzruszeniem i radością w sercu – dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy! Wesołych, ciepłych i rodzinnych Świąt! – dodają.

informacja i zdjęcia: ZSP nr 1 w Malborku