Czwartek, 25 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Marka, Wiki

Pucharowy start Alicji Krauze w Lidze Województwa Pomorskiego

2017-03-30 11:10:16 (ost. akt: 2017-03-30 11:45:11)

Doskonały start zaliczyła Alicja Krauze w drugiej rundzie Ligi Województwa Pomorskiego Juniorów, która odbyła się w minioną niedzielę w Gdańsku. Zawodniczka MAL WOPR Malbork w pierwszym, dość nietypowym dla siebie starcie na 50m stylem motylkowym, uzyskując czas 31,30s poprawiła swój dotychczasowy wynik aż o 4s. Zajęła w tym starcie 4 miejsce. W drugim natomiast, już jednym ze swoich ulubionych, na dystansie 400m stylem dowolnym pokazała prawdziwą klasę. Nie tylko poprawiła swój rekord życiowy urywając z dotychczasowego prawie sekundę ale co najważniejsze czas, który uzyskała (4:28,58s) był najlepszym wynikiem całych zawodów.

Alicja uzyskując za ten czas 665pkt FINA zdobyła puchar dla najlepiej punktującej zawodniczki II rundy Ligi. Nasza pływaczka pozostawiła w polu wiele utytułowanych zawodniczek. Cieszy doskonała forma i postawa Alicji, która przypomnijmy, już za dwa tygodnie wyjeżdża do Lublina na ostatnią rundę Grand Prix Polski w Pływaniu. Warto dodać, że po dwóch rundach Ligi, Ala przesunęła się w klasyfikacji 16-latek na pierwszą lokatę, a nad drugą, doskonałą zawodniczką ze Słupska ma 77pkt przewagi. Czy uda się naszej doskonałej pływaczce utrzymać tę lokatę i po raz pierwszy w karierze wygrać Ligę, dowiemy się 12 maja.

Obok Ali miejsce na podium w rywalizacji juniorów zajęli; Kacper Zuchniewski, który z czasem nowego rekordu życiowego (3:12,23s) był drugi na 200m stylem klasycznym oraz Patrycja Górska, która z czasem 2:56,00s zajęła miejsce trzecie na tym samym dystansie ale w stylu zmiennym. Miejsce tuż za podium zajęła z kolei Agnieszka Walczak, pokonując 200m stylem zmiennym w czasie 3:05,66s. Warto odnotować także dobre starty czwórki zawodników, którzy w obu startach poprawili swoje rekordy życiowe. Dwie życiówki zaliczyli; Natalia Tyborska, Anna Włodarczyk, jej starszy brat Paweł oraz Dominik Jendruszewski. Ten ostatni zajmuje po dwóch rundach Ligi dobre, 10 miejsce na 22 sklasyfikowanych juniorów. Do dorobku MAL WOPR jeden rekord życiowy dorzucił też Konrad Kubicki.

Dzień przed juniorami swoje starty w Lidze, tym razem w Kościerzynie, rozpoczęli zawodnicy w kategorii dzieci, czyli 10 i 11-latki. Wśród nich debiutujący w zawodach, 10 letni Antonii Rozalewicz. Antkowi udzielił się stres debiutanta i zaliczył dyskwalifikację w konkurencji 50m stylem klasycznym ale już ten sam dystans stylem dowolnym pokonał w bardzo dobrym czasie 45,63s. Miejmy nadzieję, że pierwszy start rozbudzi wolę walki w naszym zawodniku. W kategorii dzieci malborscy pływacy wykazali się ogromnym progresem w wynikach. We wszystkich startach nasi zawodnicy zanotowali nowe rekordy życiowe. Świadczy to o doskonale przepracowanym okresie treningowym. Najlepiej spośród 11-latków spisał się Kamil Czarnota, który po pierwszej rundzie zajmuje 10 lokatę w gronie 60 sklasyfikowanych zawodników. Miejsce 14 w tej samej klasyfikacji z kolei zajmuje Wiktor Ołdziejewski, który wyrasta na bardzo dobrego delfinistę. W kategorii wiekowej 11 lat MAL WOPR reprezentowały; Lena Sawaniewska, Daria Gorjainow oraz Aleksandra Ziemińska. Najlepiej spośród nich spisała się ta ostatnia, która z dwoma fantastycznymi rekordami życiowymi zajmuje 17 lokatę na 72 sklasyfikowane zawodniczki. Jedno oczko wyżej w zestawieniu 10-latek znajduje się Agata Kupińska, która startowała w towarzystwie Michaliny Zielskiej. Misi należą się ogromne brawa za start bowiem dopiero chwilę przed sobotnimi zawodami zdjęto jej usztywnienie wybitego palca dłoni. Nasza młoda pływaczka wykazała się ogromnym hartem ducha i zaliczyła przy okazji dwa rekordy życiowe.
Na ostateczne rozstrzygnięcia w tegorocznej Lidze POZP musimy poczekać do maja. Zawodnicy MAL WOPR nie przerywają jednak pracy, już niebawem czekają ich kolejne zawody. Kwiecień i maj obfituje bowiem w wiele startów, w których rywalizować będą nasi zawodnicy.

informacja i zdjęcia: MAL WOPR Malbork