środa, 24 lipca 2024. Imieniny Kingi, Krystyna, Michaliny

Lokalne Forum Międzysektorowe

2022-11-30 10:28:58 (ost. akt: 2022-11-30 10:43:43)

Jak radzić sobie w czasie gdy mierzymy się z kryzysem gospodarczym, politycznym, ekologicznym i społecznym? Ca nas wzmacnia? Jakie są recepty na niepewne czasy? Jakich liderek i liderów potrzebujemy w dzisiejszych czasach? Na te pytania próbowano odpowiedzieć podczas Lokalnego Forum Międzysektorowego w Malborku.

W gronie przedstawicieli Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, przedstawicieli samorządu malborskiego, przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej i organizacji pozarządowych rozmawiano w Klubokawiarni Ciekawa o wyzwaniach i inspiracjach na styku tych trzech sektorów.

Obecna dynamika zmian i sytuacja geopolityczna stawia wiele wyzwań zarówno dla samorządów jak i sektora społecznego. Dlatego też aby sprostać wyzwaniom konieczne jest zacieśnianie współpracy pomiędzy sektorami i liderami działań pomocowych zarówno na poziomie regionalnym jak i lokalnym oraz zawiązywanie partnerstw. W trakcie spotkania otwarta została także wystawa Bohaterek Codzienności- czyli kobiet, liderek w trzecim sektorze, które stoją za wieloma zmianami społecznymi i są siłą dla lokalnych aktywistek i społeczniczek.
Lokalne Forum Międzysektorowe to spotkania sektora biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych organizowane w ramach rozwoju ekonomii społecznej w regionie. Organizatorem spotkania był Nadwiślański Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej oraz Up Fundiation Fundacja Inicjowania Rozwoju.

Patronat honorowy objął Marszałek Woj. Pomorskiego, Burmistrz Miasta Malborka oraz Starosta Malborski.