Niedziela, 21 kwietnia 2024. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Miłosz Wolak po raz czwarty Mistrzem Polski Młodzieżowców

2022-11-29 13:33:09 (ost. akt: 2022-11-29 14:18:21)

W niedzielę 27 listopada br. w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców Kyokushin Karate. W imprezie wystartowało 213 zawodników z 78 klubów karate całej Polski. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali w kategorii kata i kumite młodzieżowcy Miłosz Wolak i Aleksandra Nowicka oraz juniorki Zofia Bukowska i Kinga Zawada.

Tradycyjnie po uroczystym otwarciu odbyła się konkurencja kata. Po raz czwarty z rzędu tytuł Mistrza Polski Młodzieżowców w kata zdobył sensei Miłosz Wolak. W latach 2019, 2020, 2021 i 2022 na tej imprezie był nie do pokonania dla swoich przeciwników. Szkoda niestety, że nasz utalentowany zawodnik musi przejść od nowego roku do kategorii seniorów.

Ola Nowicka bardzo dobrze poradziła sobie w eliminacjach zajmując 9 miejsce. Niestety do ósemki finałowej tradycyjnie zabrakło 0,1 pkt.

Po południu odbyły się eliminacje i finały w kumite. Tym razem wszyscy nasi zawodnicy odpadli w eliminacjach i nie przebrnęli do strefy medalowej. Ostatecznie Miłosz - 70 kg i Ola – 60 kg - odpadli w ćwierćfinałach i zostali sklasyfikowani na miejscu 5-8 w swoich kategoriach. Juniorki Zosia i Kinga w kategorii kumite juniorek + 60 kg odpadły w eliminacjach.

Serdeczne podziękowania dla sensei Jacka Trocha, który pełnił funkcje trenera MKKK na tych zawodach i opiekował się naszymi zawodnikami.

Ostatnie zawody przed świętami odbędą się 10 grudnia br. we Włocławku. Na Kujawy IKO Cup zgłoszonych jest aż 28 zawodników z MKKK. Będzie to szansa dla zawodników, aby zakwalifikować się do przyszłorocznych Mistrzostw Makroregionu Zachodniego.

informacja i zdjęcia: Malborski Klub Kyokushin Karate