Wtorek, 23 kwietnia 2024. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Brązowy medal Piotra Kołakowskiego na Mistrzostwach Europy w Kickboxingu

2022-11-28 14:59:04 (ost. akt: 2022-11-28 15:06:52)

Tegoroczne Mistrzostwa Europy w Kickboxingu WAKO odbywały się w tureckiej Antalyi w terminie 11-20 listopada. Podczas nich rywalizowało 850 kickboxerów z 39 europejskich krajów.

Turnieje tej rangi charakteryzują się bardzo wysokim poziomem rywalizacji, gdyż Europejczycy są czołówką światowego kickboxingu. Piotr Kołakowski jako kadrowicz reprezentował Polskę w formule light contact, w kategorii wagowej -84 kg.

Stoczył mocne pojedynki z reprezentantami Irlandii oraz Węgier i dopiero w półfinale uległ aktualnemu Mistrzowi Świata, który na tym turnieju został także Mistrzem Europy. Zawodnik z Malborka sukcesywnie podnosi swój poziom sportowy i z sezonu na sezon znajduję się coraz wyżej w rankingu światowym. Aktualnie plasuję się na 6. pozycji w swojej kategorii wagowej.

Uzyskany wynik jest obecnie największym międzynarodowy sukcesem Pana Piotra.
Od ponad 16 lat jest podopiecznym trenera klubowego, a zarazem kadrowego Leszka Jobsa.

Piotr Kołakowski w swojej sportowej karierze zdobywał już medale Mistrzostw Europy w 2013 roku, które odbyły się w Krynicy Zdrój, ale w grupie wiekowej junior.

Przed zawodnikiem teraz chwila odpoczynku i okres roztrenowania, a następnie przygotowania do przyszłorocznego sezonu startowego.

Na horyzoncie są już nowe cele, do których w głównej mierze zaliczam dalszą dominację na podwórku krajowym. Jest to jeden z warunków, który zapewni mi wyjazd na Mistrzostwa Świata w 2023 roku. W przyszłym roku zapadnie także decyzja, czy kickboxing znajdzie się w programie Igrzysk Olimpijskich na 2028 rok. Będzie to dla nas przełomowy moment, który mamy nadzieję stanie się faktem już niebawem. - o swoich przygotowaniach mówi Piotr Kołakowski.