Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Hotelarze i turyści na World Skills Poland i Gdańskim Jarmarku Bożonarodzeniowym

2022-11-28 09:56:56 (ost. akt: 2022-11-28 09:59:52)

Krajowe eliminacje World Skills Poland to wydarzenie, określane mianem olimpiady zawodowej. W tym roku arena zmagań zlokalizowana była w Gdańskim Amber Expo. 24 listopada 2022 klasa pierwsza z Technikum nr 3 kształcąca się w zawodzie technik hotelarstwa i technik organizacji turystyki miała okazję, by kibicować startującym w zmaganiach zawodnikom.

W kilku halach kompleksu Amber Expo można było podpatrzeć pracę młodych hydraulików, elektryków, spawaczy, fryzjerów, kosmetyczki, pracowników restauracji, kucharzy, architektów budownictwa i ogrodu, florystów oraz miłośników technik wirtualnych. Uczennice Maja i Małgosia wcieliły się także w rolę modelek podczas prezentacji zabiegów makijażu i kosmetyki. Podczas wydarzenia nie zabrakło także promocji technik wirtualnych, podczas których uczniowie wykazywali się umiejętnościami w zręcznościowych grach komputerowych i sportowych, mogli spróbować także gry w Oculusach. Dużą popularnością cieszyły się także stanowiska wojskowe i fryzjerskie oraz degustacyjne.

Wyjazd do Gdańska dla uczniów klasy 1 HT był także okazją do poznania wyjątkowego produktu turystycznego jakim jest „Gdański Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny”. Wśród licznych stoisk serwujących specjały kuchni z całej Europy nie zabrakło tradycyjnych świątecznych akcesoriów i ozdób. Uczniowie doskonale się bawili korzystając ze świątecznych zakątków jarmarku: skrzynki listów do św. Mikołaja i jego tronu, adwentowego kalendarza i wieży widokowej, pięknej bombki, karuzeli, sani, które zgubiły renifery i wielu innych miejsc. Odwiedzając Jarmark uczniowie mieli okazję przekonać się, że kreowanie regionalnych produktów turystycznych to niezwykłe przedsięwzięcie, ograniczone jedynie wyobraźnią organizatorów.