Wtorek, 21 maja 2024. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Różowy piątek i niebieski wtorek w Technikum nr 3

2022-11-21 13:02:16 (ost. akt: 2022-11-21 13:05:50)

Ostatnie tygodnie w Technikum nr 3 w Malborku upłynęły pod znakiem organizacji działań profilaktycznych.

W październiku szkoła skupiła się na profilaktyce nowotworów piersi i zorganizowano „Różowy piątek”, natomiast 16 listopada z inicjatywy nauczycielek biologii Anny Bartczak i Ilony Rażewskiej odbyło się spotkanie z przedstawicielką Fundacji Wsparcie na Starcie – zdrowe piersi. Ciekawej prelekcji Pani Agaty wysłuchało około 100 uczennic klas trzecich i czwartych. Dziewczęta dowiedziały się jak zbudowane są piersi, jak o nie dbać i prawidłowo kontrolować ich stan zdrowia wykonując systematycznie samobadanie. Dodatkowym tematem, który bardzo zainteresował, nie tylko uczennice, ale również uczestniczące w spotkaniu ich nauczycielki, był brafitting, czyli prawidłowy dobór biustonosza, tak, aby było ładnie, wygodnie i zdrowo. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze i z dużą dawką humoru, a jednocześnie zwróciło naszą uwagę na bardzo poważne i istotne problemy związane z profilaktyką.

Z kolei w listopadzie , który jest miesiącem profilaktyki raka jąder zorganizowano „Niebieski wtorek”, a 16 listopada z inicjatywy Dyrektora Szkoły odbyło się spotkanie z przedstawicielami Fundacji Gdyński Most Nadziei, którzy w ramach kampanii „Odważni Wygrywają”, przekazali naszym uczniom wiele cennych informacji. Chłopcy dowiedzieli się m.in. jak i dlaczego należy regularnie wykonywać samobadanie, co powinno ich niepokoić i gdzie udać się ze swoimi obawami i spostrzeżeniami. Podczas spotkania rozmawiano również o tym, czego należy unikać i jak nie postępować, aby być zdrowym.

Oba spotkania miały za zadanie zwrócić uwagę młodych ludzi na to, jak ważna jest profilaktyka, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem.
http://m.82-200.pl/2022/11/orig/img-3393-8830.jpg

Więcej zdjęć z wydarzenia na stronie Technikum nr 3