Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Łukasz Zagrobelny zaśpiewał na zakończenie "Wielkich Nieobecnych"

2022-11-19 22:11:54 (ost. akt: 2022-11-20 11:00:45)

Koncert Łukasza Zagrobelnego zakończył XVII edycję Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Polskiej "Wielcy Nieobecni", zorganizowany tradycyjnie przez Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji. Wcześniej odbył się koncert galowy, na którym wystąpili najlepsi wokaliści wyłonieni na przesłuchaniach konkursowych.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się ponad 30 uczestników z całej Polski, rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie Elżbieta Zapendowska (specjalistka w sprawie emisji głosu, polski krytyk muzyczny, osobowość telewizyjna), Marta Osowska-Utrysko (dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Malborku, muzyk, pianistka, nauczyciel wokalu) oraz Andrzej Kruk (muzyk, wokalista).

Po przesłuchaniach koncertowych jury wybrało laureatów nagród i wyróżnień, którzy wystąpili również w wieczornym koncercie galowym.

W kategorii 12-16 lat

Wyróżnienia otrzymali:
Kopij Malwina, Kubiś Weronika, Maciąg Martyna

III miejsce - Król Dominik
II miejsce - duet Rogala Jakub, Weronika Kubiś
I miejsce - Rogala Jakub

W kategorii 17-25 lat:

Wyróżnienia otrzymali:
Ambrosiewicz Natalia, Dzięgiel Pola, Opalska Julia

III miejsce - Królik Natalia
II miejsce - Walendykiewicz Jakub
I miejsce - Piorun Natalia

Nagrody i wyróżnienia wręczyli Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Sekretarz Starostwa Powiatowego, Beata Żaroffe-Preuss oraz Dyrektor Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji Krzysztof Andruszkiewicz.

Zanim rozpoczął się koncert galowy, malborska publiczność odśpiewała wspólnie "Sto lat" dla Pani Elżbiety Zapendowskiej, w dniu jej imienin. Po występach nagrodzonych uczestników na scenie pojawił się Łukasz Zagrobelny, który doborem utworów muzycznych również wpisał się w ideę konkursu "Wielcy Nieobecni".