środa, 7 grudnia 2022. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Sportowa zabawa podczas XVII Rambitu Przedszkolnego

2022-11-18 18:11:50 (ost. akt: 2022-11-18 18:13:30)

18 listopada br. w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Malborku dzieci z malborskich przedszkoli rywalizowały w sportowych konkurencjach podczas corocznego Rambitu Przedszkolnego.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, malborskie przedszkola spotkały się we wspólnej zabawie, która jak zawsze dostarcza wiele emocji. Zawodom towarzyszył ogromny doping, oraz wola walki i chęć zwycięstwa.

To już kolejne święto naszych przedszkolaków. Wspaniała atmosfera towarzysząca podczas imprezy to efekt organizacji i zaangażowania zarówno uczestników, organizatorów i kibiców, którymi były dzieci nie biorące bezpośredniego udziału w sportowej rywalizacji.

Przeprowadzona w atmosferze radości impreza była kolejnym pozytywnym przeżyciem dla najmłodszych. Zmagania sportowe zapewniły również wiele wzruszeń kibicującym im najbliższym.

Mottem tegorocznej imprezy było dbałość o czystość naszej planety. Wszystkie przedszkola miały przygotowane hasła o tematyce ekologicznej a dzieci w przerwach pomiędzy konkurencjami sportowymi śpiewały wspólną piosenkę w klimacie ekologii. Dzieci podczas rywalizacji uczyły się poprzez zabawę wykorzystywać zużyte plastiki i papiery oraz odpowiednio je sortować.

Nad sprawnym przeprowadzeniem rywalizacji czuwała komisja sędziowska wybrana między innymi spośród rodziców znajdujących się na widowni. Konkurencje były punktowane, lecz klasyfikacja punktowa i wyłonienie zwycięzcy nie były celem organizatorów rywalizacji. Najważniejsze było sprawienie przyjemności przedszkolakom oraz możliwość aktywnego spędzenia czasu.

Wszyscy mogli poczuć się zwycięzcami, dlatego każde dziecko otrzymało jednakowy złoty medal. Wręczał je zastępca Burmistrza Miasta Malborka Józef Barnaś, który podkreślił szczególne znaczenie imprezy w naszym mieście.

Od początku istnienia imprezy, jej inicjatorem i organizatorem jest Wydział Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, reprezentowany przez Małgorzatę Krysik, która zadbała o to, aby oprócz medali, dzieci otrzymały słodkie upominki, a przedszkola wartościowe nagrody rzeczowe.

Burmistrz Miasta dziękuje za współorganizację wszystkim malborskim przedszkolom. Szczególne podziękowania należą się dyrektorowi Zespołu Szkolno-Przedszkonego nr 1, pani Elżbiecie Sumowskiej, za to, że jako gospodarz stworzyła sprzyjające warunki do przeprowadzenia imprezy. Podziękowania kierowane są również do młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku za zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu imprezy.

informacja: Wydział. Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka