środa, 7 grudnia 2022. Imieniny Agaty, Dalii, Sobiesława

Uczennice Technikum nr 3 na uroczystej gali w Pucku

2022-11-17 10:29:37 (ost. akt: 2022-11-17 10:31:26)

Dwie uczennice Technikum nr 3 zostały laureatkami Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego pod nazwą “11 Listopada-Narodowe Święto Niepodległości”.

Zuzanna Statkiewicz z klasy czwartej kształcąca się w zawodzie technik programista i Aleksandra Smolińska kształcąca się w zawodzie technik organizacji turystyki otrzymały zaproszenie do Pucka na uroczystą galę, która odbyła się 15 listopada w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Obie uczennice przygotowały prace plastyczne, którym przyświecało motto:
“Jak słodko i zaszczytnie jest umierać za ojczyznę” - Horacy. Znani i nieznani bohaterowie walk o niepodległość Polski (1918-1922).
Jury przyznało Zuzi II miejsce, a Oli wyróżnienie.
Łącznie do organizatorów - PCKZiU w Pucku - wpłynęło prawie dwieście prac plastycznych ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z różnych powiatów naszego województwa.

Honorowy patronat nad konkursem objął członek Zarządu Województwa Pomorskiego Pan Józef Sarnowski, który był jednym z wręczających nagrody. Wśród gości obecni byli także: Wicestarosta Pucki Tomasz Herrmann oraz Wicewojewoda Pomorski Pan Aleksander Jankowski, który po zakończeniu uroczystości poświęcił czas na krótką rozmowę z naszymi laureatkami.

Wszyscy nagrodzeni, wyróżnieni i goście obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów puckiej placówki.
Na koniec tej wyjątkowej uroczystości laureaci, ich opiekunowie, sponsorzy nagród i goście zostali podjęci przez organizatorów pyszną zupą, apetycznymi kanapkami, a także ciastem przy kawie i herbacie.

Opiekunem uczennic była Izabela Trofimowicz- Paziak, która zachęciła je do wykorzystania talentu plastycznego i udzieliła wskazówek merytorycznych związanych z tematem.