Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

Promocja postaw przedsiębiorczych w I LO

2022-11-17 10:27:15 (ost. akt: 2022-11-17 10:27:56)

Pomorski Dzień Przedsiębiorczości – Power 2 Work, to cykliczne już wydarzenie, organizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, które odbyło się w tym roku 16 listopada w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Uczniowie Sienkiewiczówki po raz kolejny aktywnie wzięli udział, podobnie jak w ubiegłym roku, w formule online.

W ramach inspiracyjno – motywacyjnego panelu „Znajdź pomysł na siebie” młodzież wysłuchała prelekcji i dyskusji zaproszonych gości – inspirujących młodych przedsiębiorców, wolontariuszy oraz psychologa. Tematem przewodnim wydarzenia był rozwój umiejętności i określenie dalszej ścieżki rozwoju zawodowego. Prelegenci na swoim przykładzie przekonywali uczniów do poszukiwania swojej drogi, do odwagi do doświadczania i testowania różnych ścieżek edukacyjno -zawodowych. Zwrócono również uwagę na trudności, które są nieodłącznym elementem w życiu każdego, ale pokazano też w jaki sposób radzić sobie z przeciwnościami.
Panel inspiracyjno -motywacyjny był niewątpliwie okazją do przemyśleń, możliwości poszukiwania i rozwijania swoich umiejętności.

Izabela Łukasiewicz, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i doradca zawodowy