Wtorek, 27 lutego 2024. Imieniny Gagrieli, Liwii, Leonarda

Musicalowe przesłanie, że nie igra się z diabłem…

2022-11-14 13:20:36 (ost. akt: 2022-11-14 13:30:30)

To był naprawdę diabelski spektakl. Malborska młodzież po raz kolejny przekonała nas, że jest piekielnie zdolna i ma anielskie głosy. Żaden czort nie ma z nimi szans… Pomimo tego, że główne bohaterki dały zwieść się pokusom, w ich obronie stanęła dobra dusza, Marcin Kabat, który nie igrał z diabłem i był od niego sprytniejszy.

Sobotnia (12.11) premiera spektaklu „Nie igraj z diabłem”, przygotowanego na podstawie sztuki Jana Drdy „Igraszki z diabłem” w reżyserii Grzegorza Pacanowskiego i Marii Seibert, zachwyciła publiczność, która zgotowała wykonawcom ogromne owacje. Sala 22. BLT dwukrotnie wypełniona była po brzegi. Był piękny śpiew, był taniec i wspaniała gra aktorska. I dobitny morał, że wszystko ma swoją cenę.

Gratulacje dla organizatorów i wykonawców złożyli burmistrz Marek Charzewski, wiceburmistrz Jan Tadeusz Wilk oraz dyrektor MCKiE Krzysztof Andruszkiewicz. Wyrazy wdzięczności wyrazili również rodzice występującej młodzieży, którzy nie kryli wzruszenia i podziwu dla ogromu wykonanej pracy i tak pięknego efektu.

Na premierze obecni byli burmistrz Sztumu Leszek Tabor i dyrektor Sztumskiego Centrum Kultury Adam Karaś, którzy potwierdzili, że kolejny spektakl odbędzie się w ich mieście Kino-Teatrze „Powiśle”.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że udało nam się wspólnie stworzyć tak piękne widowisko. Młodzież od kilku miesięcy naprawdę ciężko pracowała, poświęcając czas wolny i inne przyjemności. Ale było warto. Myślę, że dla każdego, kto pojawił się na scenie, było to wspaniałe doświadczenie i piękna muzyczna przygoda, którą mamy w planie oczywiście kontynuować. Dziękuję w tym miejscu za zaproszenie do wystawienia spektaklu w Sztumskim Centrum Kultury. Zrobimy to z największą przyjemnością – mówi Maria Seibert, pomysłodawca i jeden z reżyserów spektaklu. – Po „Rock Operze Krzyżacy junior” myślałam, że to już mój ostatni musical, ale oczywiście ja nie potrafię tkwić w miejscu. Mając pod swoja opieką tak zdolną młodzież, nie mogłam zaprzepaścić tego potencjału i zapału. Dzięki finansowemu wsparciu Burmistrza Malborka i Starosty Powiatu Malborskiego, dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości i Iwony Błaszczyk oraz pomocy wielu instytucji, osób i oczywiście pracowników MCKiE jak również rodziców tych młodych artystów, udało mi się spełnić kolejne marzenie. Dziękuję wszystkim, którzy nam pomagali, wspierali nas i trzymali za nas kciuki. Lista jest bardzo długa, ponieważ mamy naprawdę wielu przyjaciół – dodaje.

Spektakl uzyskał dofinansowanie z Urzędu Miasta Malborka i Starostwa Powiatowego w Malborku.

Organizator:
Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Malborku,
Współorganizatorzy: Malborskie Centrum Kultury i Edukacji i 22. Baza Lotnictwa Taktycznego w Malborku,
Partnerzy: Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku, I Liceum Ogólnokształcące w Malborku, Miejski Zakład Komunikacji w Malborku,
Reżyseria: Grzegorz Pacanowski, Maria Seibert,
Współpraca artystyczna: Agata Kujawa, Tadeusz Seibert, Angelika Lenczewska , Aleksandra Granecka, Adam Lemańczyk,
Wystąpili: uzdolniona muzycznie młodzież z Malborka i Powiatu Malborskiego, w tym wokaliści studia "Balbiny", uczniowie I LO w Malborku oraz Eski Floreski ze Sztumskiego Centrum Kultury,
Grafika plakatu: Julia Czermak,
Światła: Sebastian Branecki „Forte Acoustic”,
Dźwięk: Michał Seibert, Rafał Baca.