Piątek, 3 maja 2024. Imieniny Jaropełka, Marii, Niny

Sukcesy uczniów SOSW Malbork w turnieju w warcaby

2022-11-10 08:21:31 (ost. akt: 2022-11-10 08:40:27)

Pasmo sukcesów uczniów SOSW Malbork w warcabach zostało przedłużone. Po niedawnych zwycięskich zawodach w Pelplinie, kolejne dobre wiadomości dotarły z Tczewa.

Od 4 do 6 listopada 2022 r. odbył się tam turniej Pucharu Świata IDCD w warcabach 100 polowych - „XX Polska Gra - Open”. W rozgrywkach udział wzięli zarówno młodzi zawodnicy amatorzy jak i doświadczeni gracze zrzeszeni w klubach i organizacjach z Polski oraz Ukrainy, w większości z normą intelektualną i niepełnosprawnością ruchową, osoby niedowidzące i niedosłyszące. Rozgrywki prowadzone były systemem szachowym, tzn. przy użyciu zegara i tabel do zapisu kolejnych ruchów zawodników, co dla reprezentantów Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Malborku było nowością, poradzili sobie jednak z tym problemem znakomicie.

Drużyna w składzie : Bartosz Kaczyński, Klaudia Rębisz, Kamil Świerczyński po rozegraniu pasjonujących i emocjonujących partii odniosła duży sukces. W ogólnej kategorii Open zajęli odpowiednio – Bartosz 8 miejsce, Klaudia 24, a Kamil 9 lokatę; jednak w poszczególnych kategoriach Klaudia zajęła 2 miejsce, Kamil 2 miejsce oraz Bartek 1 miejsce, wygrywając swoją kategorię. Te wyniki pozwoliły zakwalifikować się naszym zawodnikom, całej trójce, do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Turcji. Naszym podopiecznym składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

Patronat nad zawodami objęli: Mirosław Augustyn – Starosta Tczewski oraz Mirosław Pobłocki - Prezydent Tczewa; patronat medialny TVP3 Gdańsk.

informacja i zdjęcia: SOSW Malbork